Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers: premjeram būs jāizvēlas valdības sastāvs

Valsts prezidents Valdis Zatlers stingri iestājas, lai jaunais premjerministrs  izvēlētos jaunās valdības sastāvu, nevis lai to nosaka partijas.

«Noteikti šie principi līdz pirmdienai būs precīzi uzrakstīti, bet jau tagad es zinu, ka pamatprincips būs, ka Ministru Prezidents izvēlas Ministru Kabineta sastāvu. Tas, kas visu laiku tiek ignorēts. Kas tiek prasīts jau vairākus gadus pēc kārtas, bet tiek ignorēts. Tātad – lai partijas neuztieptu savus ministru portfeļus un nebūtu tā, kā saka, mantojušas kādus ministru portfeļus mūžīgi mūžos,» intervijā TV3 raidījumam «Nekā personīga» saka prezidents.

Prezidents pirmdien jau sāks sarunas ar Saeimā pārstāvētajām partijām un tad, kad būs viedokļus uzklausījis, tad  sāks konkrētas konsultācijas ar konkrētiem cilvēkiem. Pēc tam būšot uzdevumu saraksts.

«Tas būs diezgan plašs saraksts ar visiem tiem sasāpējušiem jautājumiem, kurus es nevarēju uzdot šai jau aizejošajai valdībai un kuru atbildes es nevarēju iegūt no šīs aizejošās valdības. Tas būs gan par finanšu jautājumiem, gan par ekonomikas sildīšanas plānu, gan arī par sociālo aizsargātību bezdarbniekiem. Tie ir uzdevumi, kuri jāpasaka, jau sākot valdības darbu, nevis pēc tam, aizbildinoties, ka tas šobrīd nav aktuāli, jo to varēs izdarīt vēlāk,» klāsta Zatlers.

Valsts prezidents arī uzskata, ka pēc iespējas īsākā laikā jānonāk pie secinājuma, ka jaunā valdība ir gatava, jo arī starptautiskās finanšu institūcijas vēlas runāt ar valdību, kam ir Saeimas mandāts.