Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par KNAB nozagto naudu Imša apceļoja Eiropu

Par zagšanu notiesātajam Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbiniekam Jānim Imšam 2006. un 2007. gada vasara izvērtās piedzīvojumiem bagāta — viņam bija radusies nauda, lai apceļotu Eiropu, pirmdien raksta «Diena».

2006. gada pavasarī kopā ar sievu Imša devies uz Krētas salu, bet vasarā kopā ar ģimeni apskatīja Parīzi, dažas dienas pavadīja arī Somijā. Savukārt NATO samita laikā novembrī viņš atpūties Tallinā.

Jau nākamajā gadā viņš ar ģimeni personiskajā auto izbraukāja Briseli un Amsterdamu, bet vasarā devās uz Stokholmu un Īriju.

Laikraksts norāda, ka šos braucienus Imša nevarēja atļauties par savu vidēji 500 latu lielo algu, īpaši tāpēc, ka viņa sieva nekur nestrādāja. Tādēļ jau kopš 2005. gada pavasara naudu Imša zaga no KNAB operatīvajiem līdzekļiem, kas atradās viņa pārziņā, liecina «Dienas» rīcībā esošais pilnais sprieduma teksts.

Tiesas spriedumā arī teikts, ka Imša naudu tērējis ne tikai ceļojumiem, bet arī ikdienas vajadzībām — pārtikas, degvielas, bērnu apģērba un apavu iegādei, maksājis par bērnudārza apmeklēšanu. Abiem bērniem tikuši apmaksāti baseina apmeklējumi — mēnesī ap 50 latu, kā arī meitas piedalīšanās ansamblī «Knīpas un knauķi», kas izmaksājusi 20 latus mēnesī. Vēl nauda tikusi tērēta, apsūdzētajam kopā ar ģimeni braukājot pa Latviju un apmetoties viesu mājās, minēts spriedumā.

Jau vēstīts, ka februāra sākumā Rīgas apgabaltiesa Imšam par vairāk nekā 100 000 latu zādzību piesprieda septiņu gadu cietumsodu, bet viņa priekšniecei Indrai Veipai par pietiekamu padotā neuzraudzīšanu piecus gadus cietumā.