Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis uzskata, ka valdība jāizveido 10 dienu laikā

Eiroparlamentārietis Valdis Dombrovskis (JL) uzskata, ka jaunā valdība jāizveido desmit dienās, tajā pašā laikā viņš uzsver, ka svarīgākais ir nevis ķerties pie «krēslu sadalīšanas», bet gan pie veicamajiem darbiem.

Intervijā telekompānijas LNT raidījumam «900 sekundes» Dombrovskis pirmdienas rītā atgādināja, ka «Jaunais laiks» joprojām iestājas par bezpartejisku jaunās valdības vadītāju, taču, ja viņu aicinātu kļūt par premjeru, viņš neatteiktos.

Ja viņš kļūtu par premjeru, būtu četri galvenie darbi, kas, viņaprāt, būtu veicami. Pirmām kārtām būtu jāatjauno kreditēšana, būtu jāpanāk atbalsts uzņēmējiem. Tāpat Dombrovskis īstenotu valsts pārvaldes reformu, nodalot pamatfunkcijas no citām funkcijām, tādējādi samazinot administratīvo aparātu. Pēc Dombrovska domām, būtu vajadzīgas arī izmaiņas nodokļu politikā, jo līdzšinējos gados ekonomiku stutēja ātras peļņas iespējas un citas spekulācijas.

Dombrovskis arī paredz, ka jaunajam Ministru prezidentam būs grūtas sarunas ar Starptautisko Valūtas fondu, taču, ja viņš būs premjers, tad sarunās ar fonda pārstāvjiem viņš izmantos citus argumentus un citas prioritātes.

«Bet skaidrs ir tas, ka mēs saņemsim mantojumā kādu sarunu rezultātu,» atzina Dombrovskis.