Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pašvaldības slīgst gāzes parādos

Vairākas pašvaldības atzīst, ka ir uz bankrota sliekšņa, turklāt daļai no tām ir arī lieli parādi «Latvijas Gāzei», pirmdien vēsta laikraksts «Latvijas Avīze».

Uzņēmums «Latvijas Gāze» šonedēļ sagatavos brīdinājumu Skrundas pašvaldībai par gāzes atslēgšanu jau 5. martā, ja pašvaldība nesamaksās parādu. Taču Skrundas Domes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga atzīst, ka pašvaldība ir uz bankrota sliekšņa un visu parādu uzreiz atmaksāt nespēs. Gāzes krāna aizgriešana nozīmē, ka pilsēta paliek bez centralizētās apkures.

Citu pilsētu siltumapgādes uzņēmumi ieslīguši vēl iespaidīgākos parādos. Piemēram, Daugavpilij parāds par gāzes piegādi ir 2,8 miljoni latu, Rēzeknei — 1,3 miljoni, Saldum — 137 tūkstoši, Cēsīm — 50 tūkstošu latu parāds. Skrundas 14 tūkstošu latu parāds arī esot pietiekami nozīmīgs, lai uzņēmuma reakcija būtu stingra, norāda «Latvijas Gāzes» preses sekretārs Vinsents Makaris. Viņš norāda, ka gāzes piegādes pārtraukšana ir galējais solis, līdz tam esot iespēja vienoties par parāda atmaksu.

Skrundas Domes vadītāja klāsta, ka situācija pilsētas budžetā ir dramatiska, jo nauda neienāk. Jau pašlaik Dome nespēj norēķināties par visiem saņemtajiem pakalpojumiem. Šādā situācijā tūlītēja gāzes parāda atmaksa neesot iespējama. Situāciju varētu glābt īstermiņa kredīts pašvaldībai, tāpēc Dome vērsīsies pie valdības ar lūgumu par aizņēmumu.

««Latvijas Gāze» vispirms iekaroja tirgu ar lētu gāzi, iznīdējot vecās malkas kurtuves. Tad sāka celt gāzes cenu un tagad var sākt nīdēt tos nemaksātājus,» teic Latvijas Pašvaldību savienības padomnieks enerģētikas jautājumos Paulis Barons. «Mēs formāli varam gaudot pret debesīm, bet padarīt neko nevaram,» saka Barons.