Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas Domes amatpersonas apmeklēs Marijas ielas graustu

Šodien plkst. 14.00 Rīgas Domes amatpersonas apmeklēs ēku Marijas ielā 6, lai pārbaudītu, vai solītie ēkas konservācijas darbi noris pēc grafika, aģentūru LETA informēja Rīgas Domes Īpašuma departamenta preses sekretāre Liene Pētersone.

Grausts Marijas ielā 6 ilgstoši apdraudējis sabiedrisko drošību un degradējis pilsētas ainavu, tāpēc Rīgas Dome 2008. gada 28. oktobrī pieņēma lēmumu par ēkas piespiedu sakārtošanu, nosakot, ka īpašniekiem jāveic grausta konservēšanas darbi, citādi to par pašvaldības līdzekļiem darīs Rīgas Dome, vēlāk visus izdevumus piedzenot no ēkas īpašniekiem.

Šā gada janvārī grausta īpašnieki ar pilnvaroto personu starpniecību apliecināja, ka ir gatavi paši sākt viņu īpašumā esošā grausta sakārtošanu, apmaksājot visus remontdarbus no saviem līdzekļiem.

Kā ziņots, ēkas konservācijas darbu plāns, ko parakstījuši ēkas īpašnieku Ludmilas Baumanes un Tomasa Toola pilnvarotie pārstāvji un saskaņojušas Īpašuma departamenta un Būvvaldes atbildīgās amatpersonas, paredz, ka visi ēkas konservācijas darbi tiek veikti posmos atbilstoši apstiprinātajiem darbu izpildes termiņiem.

Saskaņā ar grafiku īpašniekiem 16. februārī bija jāsāk ēkas pagaidu jumta seguma uzstādīšana, bet mēnesi vēlāk jāsāk jumta tornīša nostiprināšana un konservācija. Vienlaikus ar jumta nomaiņu veicama arī dekoratīvā sieta uzstādīšana, kas ne tikai apslēps ēkas nepievilcīgo fasādi, bet arī padarīs ēku drošu garāmgājējiem. Ēkas konservācijas darbi jāpabeidz līdz 28. aprīlim.

Rīgas Domes Īpašuma departamenta direktora vietnieks Oļegs Burovs iepriekš paudis uzskatu, ka pēc konservācijas pabeigšanas Marijas ielas grausts vairs neapdraudēs iedzīvotājus.

Tā kā gan grausta iekšpagalms, gan pati ēka, kā liecina teritorijā izmētāto atkritumu saturs, ilgstoši ticis izmantots kā narkomānu un citu sociāli nelabvēlīgu grupu pārstāvju pulcēšanās vieta, jau janvārī pēc Īpašuma departamenta uzdevuma apkārt visam ēkas iekšpagalmam tika uzstādīts četrus metrus augsts žogs.