Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

JL un TB/LNNK nesaskaņas par iespēju strādāt kopā ar SC

Galvenā atšķirība partijas «Jaunais laiks» (JL) un «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) uzskatos ir iespējamā «Saskaņas centra» (SC) iekļūšana valdībā, ko TB/LNNK nepieļauj, savukārt JL nenoliedz, aģentūrai LETA pirmdien pēc abu partiju tikšanās norādīja to pārstāvji.

JL valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa sacīja, ka valdību nepieciešams izveidot iespējami ātrā laikā. Āboltiņa arī norādīja, ka partijas ir vienisprātis — neatliekamie darbi un veicamie uzdevumi ir pietiekami grūti.

TB/LNNK pārstāvis, tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš, sacīja, ka partija ir gatava strādāt esošajā ekonomiskajā situācijā un uzņemties atbildību. Tomēr TB/LNNK neies valdībā kopā ar apvienību «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» (PCTVL) un SC.

Par ministru portfeļu sadalījumu partijas vēl nav runājušas, teica Bērziņš.

TB/LNNK pārstāvis arī norādīja, ka nav jāiezīmē termiņš, cik ilgi jaunajai valdībai būtu jāstrādā, tādējādi paužot attieksmi pret iespējamām ārkārtas Saeimas vēlēšanām.

Āboltiņa žurnālistiem sacīja, ka JL premjera amata kandidāts tiks apspriests šovakar partijas valdē. JL joprojām sadarbosies ar «Pilsonisko savienību» (PS) un «Sabiedrību citai politikai» (SCP), izskatot iespējas iekļauties valdībā kā partiju blokam.

Kā ziņots, šodien Rīgas pilī Valsts prezidents Valdis Zatlers sāks sarunas ar politiskajām partijām par jaunas valdības veidošanu, arī parlamentā notiks vairāku partiju konsultācijas par nākamo valdību.

Šodien prezidentam plānota tikšanās ar Tautas partijas (TP) pārstāvjiem, apvienību SC, Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un JL.

Otrdien Zatlers plānojis runāt ar pārējiem parlamentā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem un deputātiem, kuri ir pie Saeimas frakcijām nepiederoši.

Arī Saeimā pirmdien plānotas vairākas partiju tikšanās.