Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dārdzības dēļ Rīga vairs nav pievilcīga britu vecpuišu ballītēm

Uzdzīvot kārie briti, kas vēl nesenā pagātnē kuplā skaitā apmeklēja Rīgu un vairāku citu Austrumeiropas valstu galvaspilsētas, lai tur lēti nosvinētu savas vecpuišu ballītes, dārdzības dēļ tagad atteikušies no šā prieka un devuši priekšroku trakulībām dzimtenē.

Lielbritānijas sabiedriskā raidsabiedrība BBC vēstī, ka vecpuišu ballīšu svinētāji uz Rīgu vairs nebrauc, jo saistībā ar kredītu krīzes izraisīto britu sterliņu mārciņas kursa kritumu un augsto inflāciju Latvijā tagad alkoholiskie dzērieni Latvijas galvaspilsētas krogos un bāros maksā vairāk nekā Londonā, Glāzgovā, Ņūkāslā vai Kārdifā.

Par šādu notikumu pavērsienu noraizējušies Rīgas bāru un viesnīcu īpašnieki, kuriem britu tūristi līdz šim bija labs peļņas avots.

«Kāpēc braukt uz Rīgu, ja Londonā ir lētāk? Augstā inflācija Latvijā ir izraisījusi cenu lēcienu, kas nozīmē, ka alus ir ļoti dārgs,» BBC citē Rīgas īru kroga «Paddy Whelan's» īpašnieku Parišu Patelu.

Arī citās Austrumeiropas pilsētās, piemēram, Čehijas galvaspilsētā Prāgā, kas līdzās Rīgai arī bija iecienīta vieta britu vecpuišu ballīšu svinībām, tagad situācija ir kardināli mainījusies.

«Pašlaik vecpuišu ballīšu skaits ir ļoti noplacis. Prāga ir kļuvusi ļoti dārga, un ļaudis, kas atbrauc, ir taupīgi un cieši seko saviem tēriņiem,» sūdzas Prāgas īru kroga «Molly Malone's» līdzīpašnieks Pols Smits.

«[Nesenajos britu tūristu] pieplūduma laikos [Prāgas] bāros vecpuišu ballītes tika aizliegtas. Tagad aizliegums nav nepieciešams, jo šādas ballītes vienkārši vairs nenotiek,» viņš pastāstīja.

BBC secina, ka pozitīvs ieguvums Rīgai un Prāgai būšot tas, ka tagad šo pilsētu policistiem būs mazāk darba, jo vairs nevajadzēs savaldīt piedzērušos britu tūristus, kuri iepriekš kaitēja sabiedriskajai kārtībai.

Rīgā britu tūristi vairākkārt aizturēti un administratīvi sodīti par atrašanos publiskā vietā ar atvērtu alkohola iepakojumu vai stiprā reibumā, lamāšanos vai uzmākšanos citiem cilvēkiem, par čurāšanu pie Brīvības pieminekļa, kā arī par Pašvaldības policijas darbinieka piekaušanu.

Britu tūristi, kuru pieplūdumu Latvijā pēdējos gados veicināja lētie avioreisi starp Rīgu un vairākām Apvienotās Karalistes pilsētām, ir bēdīgi slaveni ar savu slikto uzvedību citās valstīs un iekļūšanu dažādos incidentos un nelaimes gadījumos.

Tikmēr, pēc BBC vēstītā, Lielbritānijā lielu popularitāti pēdējā laikā iekarojis tūrisma firmas «Go Bananas» piedāvājums ar nosaukumu «Vecpuišu ballīte kredītu krīzes laikā» («Credit Crunch Stag») — tā pircējiem tikai par 49 britu mārciņām (39 latiem) tiek nodrošinātas divas naktis viesnīcā un ieejas biļete nakts klubā vai striptīza klubā Edinburgā vai Ņūkāslā. Tikai retā Eiropas zeme spēj sacensties ar tik pievilcīgu piedāvājumu, secina BBC.

Lai gan Lielbritānijā vecpuišu ballīšu neatņemama sastāvdaļa joprojām ir striptīza klubu apmeklējums un erotisku deju baudīšana, pēdējā laikā svinētāju vidū vairojies pieprasījums arī pēc tādām enerģiskākām aktivitātēm kā klinšu kāpšana, braukšana ar plostiem un sērfošana, norāda raidsabiedrība.