Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Segliņš: JL jānosauc savs premjera amata kandidāts

Tautas partija (TP) gaida, kad partija «Jaunais laiks» (JL) nosauks savu premjerministra amata kandidātu.

TP priekšsēdētājs Mareks Segliņš pirmdien pēc partijas pārstāvju tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru žurnālistiem sacīja, ka TP ir gatava uzņemties premjerministra amatu nākamajā valdībā, taču, atbildot uz jautājumu par iespēju strādāt JL premjera vadībā, Segliņš sacīja, ka būtiski ir zināt konkrētu JL premjera kandidātu un tikai tad par to būs iespējams spriest.

«Lai sauc vārdu, uzvārdu,» teica Segliņš, minot, ka pašlaik nav jēgas runāt par hipotētiskiem kandidātiem.

Tikšanās laikā ar prezidentu TP iepazīstinājusi viņu ar savu redzējumu par jauno valdību. «TP mērķis ir izveidot kompaktu, bet Saeimā plašāk nekā līdz šim atbalstītu valdību,» sacīja Segliņš, piebilstot, ka tāda jāizveido pēc iespējas ātrāk.

Komentējot izskanējušo informāciju, ka jaunā valdība varētu būt pagaidu valdība, TP priekšsēdētājs sacīja: ja jaunā valdība strādās labi, nebūs jārunā par ārkārtas vēlēšanām, proti, uzstādījums «pagaidu valdība» esot nepareizs, jo tas esot «zaudētāju uzstādījums».

TP izvirzīto premjera amata kandidātu Edgaru Zalānu Segliņš vērtēja kā cilvēku ar nozīmīgu valdības darba pieredzi, kurš realizējis sarežģīto reģionālo reformu. Salīdzinot ar pirmo reizi, kad partija virzīja viņu premjera amatam, Zalāns esot «stipri audzis».

Kā ziņots, šodien Rīgas pilī Valsts prezidents Valdis Zatlers sāks sarunas ar politiskajām partijām par jaunas valdības veidošanu, arī parlamentā notiks vairāku partiju konsultācijas par nākamo valdību.