Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«VEF Rīga» definējusi septiņus soļus apvienošanās procesam ar Rīgas ASK

Basketbola kuba «VEF Rīga» valde izstrādājusi konsolidācijas sarunu ceļvedi ar Rīgas ASK, kurā noteikti konkrēti veicamie soļi, un nosūtījusi to Rīgas ASK valdei.

Lai izvēlētos jauna kluba nosaukumu, būtu jāveic arī socioloģiskā aptauja, aģentūru LETA informēja «VEF Rīgas» direktore Laila Spaliņa. «VEF Rīgas» komanda definējusi septiņus soļus, katram no tiem paredzot arī vēlamos izpildes termiņus.

Līdz 6. aprīlim būtu nepieciešams izstrādāt redzējumu par konsolidētā kluba ideālo modeli, bet līdz 27. aprīlim «VEF Rīga» vēlas publiskot klubu budžetus ar mērķi iepazīt vienam otra reālo finansiālo situāciju.

Līdz 11. maijam būtu jātiek skaidrībā ar lielajiem Rīgas ASK pagājušā gada naudas devējiem — vai finansiālu palīdzību atjaunos Nacionālie bruņotie spēki, jo «VEF Rīga» uzskata, ka līdzvērtīgam finansiālajam ieguldījumam ir patriotiskās audzināšanas nozīme un tās popularizēšana īpaši jauniešu auditorijā. Tāpat «VEF Rīga» vēlas, lai finansiālo atbalstu atjauno arī Rīgas Dome, jo pašvaldības atbalsts un ieguldījums jaunatnes profesionālajā sportā esot būtisks priekšnoteikums tā stabilai un sekmīgai attīstībai.

Tālāk «VEF Rīga» līdz 15. jūnijam vēlas izstrādāt klubu pārvaldes struktūras modeli un reorganizācijas rīcības plānu, bet līdz 29. jūnijam tikt skaidrībā ar treneru kolektīvu — izveidot tādu ekspertu kopumu, kuri spētu īstenot stratēģiskajā koncepcijā definēto mērķi.

Par kluba nosaukumu būtu jāvienojas līdz 15. jūlijam. Tā noteikšanā, pēc «VEF Rīgas» domām, jāņem vērā vairāki kritēriji, no kuriem visi ir līdzvērtīgi un nav minēti to svarīguma secībā. Tas ir gan kluba sponsoru viedoklis, reālais to iespējamais finansiālais ieguldījums — katra kluba spēja piesaistīt sponsorus, nākamās sezonas budžeta projekti abām komandām —, gan sportiskais rezultāts — vieta 2008./09. gada Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas čempionātā, kā arī sabiedrības viedoklis, kura apzināšanai būtu jāveic plaša socioloģiska sabiedriskās domas aptauja.

Ņemot vērā šīs konsolidācijas iespējamo nozīmību Latvijas basketbolā, «VEF Rīga» uzskata, ka sarunu procesam jābūt maksimāli atklātam, tajā iesaistot arī sabiedrību — klubu sponsorus, basketbola nozares ekspertus un līdzjutējus, nodrošinot atklātu pilnvērtīgas informācijas pieejamību un ieklausoties atgriezeniskajā saiknē.

Atgādinām, ka «VEF Rīga» 10. februārī nosūtīja oficiālu vēstuli basketbola kluba Rīgas ASK prezidentam Jānim Birkam ar aicinājumu sākt sarunas par abu klubu konsolidāciju.