Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas komunisti pieprasa Medvedeva un Putina atkāpšanos

Aptuveni 3000 Komunistiskās partijas atbalstītāju pirmdien, kad Krievijā tiek svinēta tā sauktā Armijas diena, izgāja Maskavas ielās, pieprasot valsts līderu atkāpšanos.

Demonstranti, kuru lielākā daļa bija gados veci cilvēki, vēcināja sarkanos karogus ar sirpi un āmuru un nesa plakātus, kuros bija pausta neapmierinātība ar pretrunīgi vērtētajām reformām armijā. Piemēram, uz viena no plakātiem bija lasāms: «Kauns valdībai par darba vietu samazināšanu armijā.»

Mītiņā, kas notika, neskatoties uz lielo aukstumu, vairāki runātāji pieprasīja prezidenta Dmitrija Medvedeva un premjerministra Vladimira Putina demisiju.

«Tas, kas šodien notiek zem reformu maskas, ir armijas likvidēšana,» paziņoja komunistu līderis Genādijs Zjuganovs, uzsverot, ka bez bruņotajiem spēkiem Krievijai neesot nākotnes.

Krievija pirmdien svin Tēvzemes aizstāvju dienu, kas tiek svinēta tajā pašā datumā, kad komunistiskā režīma laikā tika svinēta boļševiku dibinātās Sarkanās armijas diena.

Tikmēr prezidents Medvedevs pirmdien nolika vainagu pie nezināmā kareivja kapa, kas atrodas Kremļa mūru pakājē.

Padziļinoties ekonomiskajai krīzei, Komunistiskā partija arvien biežāk rīko protesta akcijas visā valstī, protestējot pret pieaugošo bezdarbu un importēto preču cenu kāpumu.