Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par mātes un patēva slepkavību piespriež mūža ieslodzījumu

Rīgas apgabaltiesa pirmdien piesprieda mūža ieslodzījumu 1980.gadā dzimušajam narkomānam Andrejam Pokidovam, atzīstot viņu par vainīgu savas mātes un patēva cietsirdīgā slepkavībā kredītkartes iegūšanas nolūkos, kartes nelikumīgā izmantošanā un upuru dzīvokļa aizdedzināšanā.

Šādu brīvības atņemšanas sodu Pokidovam pagājušajā nedēļā notikušajās tiesas debatēs bija lūgusi piespriest prokurore Jekatarina Kušakova.

Tiesa apsūdzētajam šodien piemēroja arī mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz trim gadiem.

Pokidovs apcietinājumā atradās jau iepriekš.

Kā ziņots, saskaņā ar apsūdzību Pokidovs pagājušā gada 23.janvārī savai Rīgā, Bruņinieku ielā, dzīvojošajai mātei mantkārīgos nolūkos cietsirdīgi uzbrucis ar nazi, lai iegūtu viņas kredītkarti. Tajā brīdī dzīvoklī atradies arī mātes vīrs. Lai gan vīram bijuši kustību traucējumi, viņš mēģinājis uzbrucēju apturēt, taču Pokidovs izrādījies spēcīgāks un ar aptuveni 35 naža dūrieniem nogalinājis arī savu patēvu.

Pastrādājot šo dubultslepkavību, vīrietis paņēmis kredītkarti un ar tās palīdzību izņēmis 710 latus skaidrā naudā, teikts apsūdzībā. Savukārt, lai slēptu nozieguma pēdas, 25.janvārī viņš dzīvoklī atgriezies un to aizdedzinājis.

Policija Pokidovu aizturēja dažas dienas pēc nozieguma izdarīšanas, ko viņš bija veicis, atrodoties narkotisko vielu reibumā. Vīrietis iepriekš vairākkārt tiesāts par laupīšanām, un, pēc prokurores teiktā, viņam piemīt spilgti izteikta nosliece uz noziegumu veikšanu.

Pats apsūdzētais pirmstiesas izmeklēšanas laikā par notikušo sniedzis ļoti dažādas un pretrunīgas liecības. Kādā no pratināšanas reizēm viņš atzinis, ka pastrādājis minētās slepkavības, taču neesot to darījis mantkārīgā nolūkā, bet gan sadzīviska strīda situācijā. Saskaņā ar šīm liecībām mātes kredītkarti Pokidovs paņēmis ar viņas pašas atļauju, kad sieviete vēl bijusi dzīva, savukārt valsts apsūdzība uzskata, ka minētās maksājumu kartes iegūšana bijis slepkavības motīvs.

Naudu, ko Pokidovs izņēmis, izmantojot mātes bankas karti, viņš iztērējis, iegādājoties amfetamīnu, spēlējot azartspēles, kā arī, izmantojot prostitūtu pakalpojumus.

Pokidova māsa gan, liecinot tiesas izmeklēšanas gaitā, norādīja, ka māte savam dēlam nebūtu labprātīgi devusi savu bankas karti.

Tāpat Pokidovs pirmstiesas izmeklēšanā skaidrojis, ka dzīvokli nav aizdedzinājis speciāli, bet ugunsgrēks esot izcēlies no avīzes, kuru vīrietis aizdedzinājis, lai būtu gaisma, jo, atrazdamies mātes dzīvoklī pēc slepkavības, nevēlējies piesaistīt lieku uzmanību un ieslēgt parasto elektroapgaismojumu.

Tostarp apsūdzētais sniedzis arī vairākas liecības, kurās norādījis, ka pilnībā neatzīst viņam inkriminētos noziegumus ne slepkavībās, ne dzīvokļa dedzināšanā, ne mātes maksājumu kartes pretlikumīgā izmantošanā.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja prokurore Kušakova, arī laikā, kad lieta tikusi nodota tiesai, Pokidovs savu vainu viņam uzrādītajās apsūdzībās noliedzis.

Iztiesāšanas sākuma stadijā Pokidovs izrādīja vienaldzību pret viņam inkriminētajiem noziegumiem un sacīja, ka nevēlas atklāt savu viedokli par apsūdzību. Vēlāk Pokidovs lūdza uz tiesu uzaicināt trīs lieciniekus, norādot, ka laikā, kad apsūdzība viņam inkriminē nogalinātās mātes un patēva dzīvokļa dedzināšanu, vīrietis kopā ar šīm personām īrējis istabas vienā dzīvoklī Rīgā, Lienes ielā, tāpēc liecinieki varēšot pastāstīt, vai viņš konkrētajā naktī atradies savā istabā vai arī bijis kur citur. Liecinieki uz tiesu ieradās, bet tie neliecināja apsūdzētajam par labu. Viena no lieciniecēm norādīja, ka Pokidovs konkrētajā naktī neesot bijis mājās, bet divi citi nevarēja precīzi atcerēties tik senus notikumus.

Iztiesāšanas noslēgumā Pokidovs gan atzina savu vainu viņam uzrādītās apsūdzības daļā par pretlikumīgu svešas bankas kartes izmantošanu, bet noliedza pārējos inkriminētos noziegumus. Arī viņa advokāte Ludmila Petrova tiesas debatēs nenoliedza, ka Pokidovs tiesājams pēc Krimināllikuma (KL) panta par atkārtotām nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem, tomēr, nosakot sodu pēc šī KL panta, advokāte lūdza tiesu ņemt vērā viņas klienta apgrūtināto veselības stāvokli un labos raksturojumus, ko snieguši dzīvokļa biedri un bijušais darba devējs.

Pēc pantiem par vairāku personu slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos un par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu, aizstāve Pokidovu lūdza attaisnot, jo, viņas ieskatā, neesot izdevies gūt pietiekamu pierādījumu bāzi, lai par šiem noziegumiem apsūdzēto notiesātu.

LETA jau ziņoja, ka Pokidovam apsūdzība tika uzrādīta pēc trim KL pantiem - par vairāku personu slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, par atkārtotām nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem, kā arī par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu.

Par smagāko no viņam inkriminētajiem likumpārkāpumiem - atkārtotu slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos - likums paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no 15 līdz 20 gadiem ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem un mantas konfiskāciju.