Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Kino rakstu» 2009. gada 1. numurs

2009. gada pirmais «Kino Rakstu» numurs sākas ar divām krīzes situācijas izraisītām Latvijas filmu nozares profesionāļu atklātajām vēstulēm, kas aizstāv nozari pret nepārdomātiem lēmumiem. Divu aktuālu kultūrsocioloģisku pētījumu apskats liecina par jauniešu attieksmi pret Latvijas kino un zināšanām par to; arī intervijas žurnālā ir divas – saruna ar kinokritiķi Dmitriju Rancevu, kura bilingvālais rakstu krājums «Kinotācijas» aizsāk žurnāla «Kino Raksti» bibliotēkas sēriju, un režisores Ināras Kolmanes saruna par kino ar fotomeistaru Gunāru Bindi, kura darbi un filmas apskatāmas Rīgas mākslas telpā. Rubrika «Drīzumā» stāsta par Fantāzijas filmu festivālu, kas Rīgā sāksies 27. februārī.

Bagātīgi ilustrēta reportāža stāsta par aizvadītā gada intensīvo darbu Latvijas filmu nozarē – «Kino Raksti» ziņo par desmit garāku un īsāku spēlfilmu tapšanas gaitu. Četru materiālu bloku veido Latvijas dalība Florences dokumentālā kino festivālā Festival dei Popoli 2008. gada novembrī – Ievas Pitrukas stāsts par notikumu, Agra Redoviča ievads Baltijas filmu retrospektīvas katalogam, režisora Aivara Freimaņa atmiņas par laiku, kad tapa retrospektīvā iekļautās filmas, un režisores Lailas Pakalniņas iespaidi par čehu režisores Helēnas Treštikovas intriģējošo dokumentālo diloģiju «Marcela» (2007) un «Renē» (2008).

Rubrikā «In memoriam» – izcilā aktiera Kārļa Sebra pēdējā intervija Radio SWH raidījumam «Kinokoncerts» un stāsts par Latvijas ražīgāko kinorežisori Adu Neretnieci.

100 gadu jubilejas nesen apritēja diviem Latvijas kino pamatlicējiem – Vilim Lapeniekam un Albertam Jekstem; par viņiem un studiju «Rīgas Filma», kas dibināta 1943. gadā, raksta kinozinātnieks Agris Redovičs. Rubrikā «Pasaules jubilārs» – šarmantais blēņdaris Kerijs Grānts (1904-86). Žurnālā atrodamas arī pastāvīgās rubrikas «Jubilāri Latvijā», «Jubilāri pasaulē» un konkurss «Ko tu zini par kino»?

www.kukii.lv

www.apgadsmansards.lv