Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Busuļa diēta

Nu jau labu laiku Intars Busulis ieguvis teju vai latviešu mačo izskatu — valdzinošu skatu un slaidu, ar glītu apmatojumu klātu augumu. Kāds tad ir mūsu šobrīd uz panākumu viļņa sērfojošā mūziķa noslēpums?

Intars pats jūtas visai izbrīnīts par presē apspriestajiem viņa zaudētajiem kilogramiem. Jo viņam viss esot vienkārši — strādā daudz, ēd maz, toties ar baudu.

«Gurmāns» neesot

Pirms kāda laika Intara teikto frāzi, ka «vajag mazāk rīt», droši vien atceras daudzi, un arī tagad Intars no saviem vārdiem neatkāpjas, piebilstot, ka dzīvē visam jābūt līdzsvarā, tāpēc veģetārismam viņš pievērsies nav un dažreiz ieskriet «McDonald"s» vai sarīkot nelielus svētkus mājās kopā ar bērniem, pasūtot picu, arī sanāk. Par savu labo formu, ko kāri apspriež citi, Intars izmet paskarbu un pat ļoti paškritisku joku — proti, viņam joprojām ir jāievelk vēders, lai ieraudzītu savu… krāniņu.

«Man patīk tādi vienkārši ēdieni, piemēram, pupiņu zupa, skābeņu zupa, arī kartupeļu biezenis, gaļas salātiņi un kotletīte — tas taču ir garšīgi. Patīk iet uz ķīniešu virtuvi, tur ir dažādas gaļiņas garšīgās mērcēs. Pret smalkajiem restorāniem izturos pozitīvi, ir ļoti garšīgi, bet bieži gan nesanāk iet. Ja var atļauties atstāt daudz naudas par ēdienu, tad, lūdzu, man nekas nav pretī, bet tāds gastronomiskais tūrists laikam gan neesmu,» secina dziedātājs. Viņš stāsta, ka, Turcijā atpūšoties ar ģimeni, labprātāk devies baudīt vietējo virtuvi, ko atzīst par ļoti labu, nevis meklējis ierastos Eiropas ēdienus.

Saldumus mīl, čipsus — dedzina

Novērojumu, ka Latvijas vīrieši, kolīdz tiek pie naudas, manāmi apveļas, Intars sauc par ļoti trāpīgu un smejas, ka viņam gan esot otrādi — jo vairāk darba, jo mazāk ēd. «Pēc pagājušā gada decembra, kad biju noskrējies, secināju, ka esmu arī pamatīgi nokrities svarā, tā ka nekādu īpašu piepūli, lai notievētu, nevajag. Man ļoti garšo ūdens, arī dažādi augļi, riekstiņi un, protams, saldumi,» smaida Busulis. Taujāts, vai arī kūkas un kūciņas viņam garšo, viņš atbild, ka noteikti, un nekas nevar būt labāks par mājās ceptu torti ar kārtīgu krēma kārtu. «Staburadzei» arī nav ne vainas, tomēr «tas nav TAS».

Saviem bērniem Busulis saldumus neliedz. «Nezinu, saldumi mūsu mājās stāv, bet bērnus tie kaut kā tik ļoti neinteresē. Kas ir «McDonald"s» bērnu komplekts, viņi arī nezina — neinteresē viņus, un viss. Manam dēlam, piemēram, ļoti garšo rīsi ar olu, tos viņš var ēst un ēst. Bet pavadīt ar bērniem svētdienu «McDonald"s» ir jocīgi — ir taču daudz citu vietu, kur atpūsties kopā.» Sarunā kavējoties pie ātrās ēdināšanas tēmas, Intars smejas, ka somu tradicionālo virtuvi «Hesburger» neapmeklē, un brīnās, ka kāds viņa draugs pēc garšas spējot atšķirt hamburgeru no «McDonald"s» un «Hesburger». Taču to, kā deg čipsi, Intars Busulis zinot gan: «Nezinu, kas uz tā čipsa ir sabērts, bet deg gan tas pamatīgi — var lietot bērza tāss vietā, lai iekurtu krāsni.»

Bez čipsu dedzināšanas Busulis prot pagatavot arī ko tīri ēdamu, un pats dziedātājs sevis gatavoto plovu sauc par teju «izcilu» un atzīst, ka arī skābeņu zupa viņam sanāk garšīga.

Apvārdo ūdeni

Runājot par ūdens dzeršanu un populāro filmu «Lielais ūdens noslēpums», kur teikts, ka ar dzeramo ūdeni jārunā, lai tas labvēlīgi iedarbotos, Intars apstiprina, ka labas domas, dzerot ūdeni ikdienā, nodomājot gan, jo viņš vairāk esot runātājs savās domās, bet svarīgo citiem pasaka dziesmās.

Lai gan dziedātājs atzīstas, ka sporta aktivitātes ikdienā pat ļoti gribas ieviest, tam neatliekot laika, tāpēc tagad viņš gaidot vasaru, kad ezerā būs silts ūdens, ar to liekot noprast, ka Busuļa mērķis ir peldēšana, nevis vizināšanās ar ūdens motociklu vai kaitošana, veikbords vai vēl «nezin kādi brīnumi», kā saka Intars. Slēpošanu gan Intars Busulis sauc par sirdslietu, taču no sporta tur esot tā pamaz. «Tu nobrauc lejā pa kalnu, tad tevi uzvelk augšā, pēc tam atkal nobrauc, un tevi uzvelk — slodzes tur patiešām nav nekādas. Atceros, ka agrāk gan bija, kad pašam skujiņā bija jārāpjas augšā pa kalna malu,» atmiņās gremdējas Busulis. Slēpot viņš vislabprātāk brauc viens, jo tad var mazliet atslēgties no ikdienas.