Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Austrālijā atklāts piemineklis aktierim Hītam Ledžeram

Austrāliešu aktierim Hītam Ledžeram, kas pagājušajā gadā traģiski gāja bojā no medikamentu pārdozēšanas un kam tikko piešķirts pēcnāves «Oskars» par tēlojumu filmā «Tumšais bruņinieks», dzimtajā pilsētā Pērtā, «Swan River» parkā, kur viņš bērnībā bieži rotaļājās, uzstādīta piemiņas skulptūra.

Pilsētas iedzīvotāji nolēmuši iemūžināt aktiera mūža kaislību — šaha spēli, jo Hīts bijis kaislīgs šahists.

Hīta Ledžera ģimene Pērtas piepilsētas Melvilas pilsētas padomei prezentējusi betona un marmora skulptūru — divus šaha galdiņus un iņ un jan zīmes.

Hīta māte pastāstīja, ka «Swan River» parku izvēlējās tāpēc, ka viņas dēls bērnībā ļoti rūpējies par apkārtējo vidi un parkā pavadījis daudz laika.

Skulptūras autors Rons Gomboks paskaidrojis, ka iņ un jan zīmes atspoguļo Hīta ticību.

Arī Hīta tēvs atzīmējis, ka iepriekš ģimenei nebija vietas, kur savākties, lai godinātu Hīta piemiņu, bet tagad tāda ir: «Cilvēki šurp atnāks, lai viņu atcerētos un uzspēlētu šahu, kā viņš to noteikti būtu gribējis. Mēs negribētu uzstādīt skulptūru, kas Hītam nepatiktu. Viņam patika vienkāršas lietas, kas tieši nenorādītu uz viņu.»