Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Avens noliedz, ka vēlas kļūt par Latvijas premjeru

Krievijas miljardieris un «Alfa-bank» prezidents Pjotrs Avens pats noliedz, ka viņam būtu kāda vēlme kļūt par Latvijas valdības vadītāju. Viņš noliedz, ka savam padomniekam Aleksandram Gafinam būtu devis tiesības runāt savā vārdā, ziņo «Eho Moskvi».

Savukārt pēc šādu ziņu parādīšanās plašsaziņas līdzekļos Gafins steidzās apgalvot, ka viņš tikai izteicis savu viedokli Latvijas laikrakstam, kas tomēr neesot saskaņots ar Avena viedokli.

«Alfa-bank» valdes padomnieks Gafins zaudējis darbu saistībā ar saviem izteikumiem, ka bankas prezidents varētu kļūt par Latvijas premjeru, ziņo LETA.

«Gafina pēdējie izteikumi attiecībā uz «Alfa-bank» prezidentu Pjotru Avenu pilnībā bija viņa iniciatīva un nebija nekādā veidā bankas vadības ierosināta. Tas ir korporatīvās ētikas rupjš pārkāpums. Līdz ar to Aleksandrs Gafins no 2009. gada 24. februāra oficiāli tiek atlaists no ieņemtā amata bankā,» teikts «Alfa-bank» paziņojumā.

Jau ziņots, ka pirmdien plašsaziņas līdzekļos parādījās informācija par Gafina izteikumiem saistībā ar Avena iespējamo vēlmi kļūt par Latvijas premjeru.

Gafins stāstīja, ka grūtajos ekonomiskajos apstākļos Avens var izrādīties labākais Ministru prezidenta kandidāts. «Cilvēks, kura personīgais kapitāls tiek lēsts aptuveni piecu miljardu dolāru apmērā, nebūtu pakļauts korupcijas riskam, kā arī nebūtu ieinteresēts lobēt kāda ekonomiskās intereses,» sacīja Gafins. «Viņam tas būtu jauns izaicinājums,» — tā Avena pārstāvis.

Tas, ka Avenam nav Latvijas pilsonības, nebūt nav šķērslis. Par premjeru Latvijā var kļūt arī cilvēks bez šīs valsts pases. Turklāt Avens esot latviešu strēlnieka mazdēls. Šis fakts ļautu viņam tikt pie pilsonības.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Avens ilgus gadus nodarbojies ar zinātni. 1992. gadā kļuvis par Krievijas ārējo ekonomisko sakaru ministru, 1993. gadā nodibinājis savu finanšu kompāniju. Savukārt 1994. gadā kļuvis par 10% «Alfa-bank» akciju īpašnieku, bet vēlāk kļuvis par «Alfa-bank» prezidentu.