Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SVF pārstāvis: Austrumeiropas valstīm bankrots nedraud

Globālās finanšu krīzes skartajām Centrālās un Austrumeiropas valstīm bankrots nedraud, paziņoja Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) Eiropas departamenta direktors Mareks Belka.

Atbildot uz jautājumu, vai pastāv Centrālās un Austrumeiropas valstu bankrota iespēja, Belka atbildēja: «Es tā nedomāju.» «Šī iespēja ir maz ticama. Es nesaskatu iespēju, kad pat vissmagāk finansiāli apdraudētās valstis nespētu atmaksāt savus parādus,» sacīja Belka.

Līdzīgs uzskats ir arī ASV Pītersona starptautiskās ekonomikas institūta pārstāvim Andersam Aslundam, kas uzskata, ka finanšu krīzē smagi cietušajai Ukrainai bankrota iespējas nedraud.

«Ukrainai bankrots nedraud. Ukraina, visticamāk, pārcietīs šo krīzi, jo tā jau agrāk ir īstenojusi nepieciešamos pasākumus,» sacīja Aslunds, taču brīdināja, ka Ukrainai ir vajadzīgas papildu ekonomikas un sociālās reformas.

Tāpat Belka arī uzskata, ka Eiropas Savienībai (ES) vajadzētu spēcināt tās maksājumu fondus, lai sniegtu palīdzību bloka dalībvalstīm un valstīm ārpus eirozonas.

Viņš piebilda, ka tikpat svarīgi ir arī izveidot stabilu uzraudzības sistēmu, lai kontrolētu finanšu tirgus, kā arī Eiropas Centrālajai bankai nodrošināt valūtas mijmaiņas darījumus valstīm, kuras vēlas pievienoties eirozonai.

Tajā pašā laikā ES ekonomikas un monetāro lietu komisārs Hoakins Almunija pirmdien paziņoja, ka ES var nākties glābt vēl kādu finansiālās grūtībās nokļuvušu dalībvalsti, taču šāda iespēja ir maz ticama, jo sevišķi eirozonas valstu vidū.

Daļa analītiķu prognozē, ka ES un SVF finansiālu palīdzību drīzumā var nākties lūgt Lietuvai un Rumānijai, taču Almunija komentārus šajā jautājumā sniegt pagaidām atsakās.