Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Parex bankas akcijas nodod Privatizācijas aģentūrai

Parex bankas akcijas tiks nodotas Privatizācijas aģentūras valdījumā, otrdien nolēmusi valdība.

Kā pēc valdības lēmuma žurnālistus informēja Finanšu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis, šodien valdība nolēmusi no VAS «Latvijas Hipotēku un zemes banka» («Hipotēku banka») valdījuma Parex akcijas nodot Privatizācijas aģentūras valdījumā.

Kā skaidroja Bičevskis, pārņemot Parex, valdības mērķis bijis 12 mēnešu laikā banku pārdot tālāk investoram, tomēr, ņemot vērā sarunu gaitu ar potenciālajiem investoriem un tirgus situāciju, ļoti iespējams, šo darījumu varētu arī neizdoties īstenot 12 mēnešu laikā. Tāpēc nolemts akcijas nodot profesionālam kapitāla daļu pārvaldītājam - Privatizācijas aģentūrai.

Bičevskis norāda, ka šāds lēmums arī pieņemts, lai izvairītos no riska konsolidēt «Hipotēku bankas» un Parex bankas bilances.

Bičevskis pagaidām nekomentēja, vai varētu notikt kādas izmaiņas Parex vadības struktūrā.

Kā ziņots, 85% grūtībās nonākušās Parex bankas akciju pārņēma valsts. Parex banka līdz šim bija valstij pilnībā piederošās «Hipotēku bankas» meitassabiedrība.

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) turpina vērtēt iespēju piedalīties «Parex bankas» stabilizācijas procesā, aģentūrai LETA apstiprināja ERAB sabiedrisko attiecību speciālists Aksels Reiserers.

ERAB ir liela pieredze banku restrukturizēšanā un šīs organizācijas iesaiste restrukturējamo banku kapitālā pasaulē tiek uzskatīta par pozitīvu signālu bankas dzīvotspējai un attīstības potenciālam, skaidro Finanšu ministrija.

Februāra sākumā ERAB izsniedza apliecinājumu vērtēt iespējamu iesaistīšanos Parex bankas kapitāla palielināšanā. Sākotnējā ERAB interese ieguldīt finanšu līdzekļus Parex bankā nav mazinājusies. Šobrīd notiek diskusijas par piemērotākajiem risinājumiem, uzsver Finanšu ministrija.

Kā aģentūrai LETA apstiprināja ERAB sabiedrisko attiecību speciālists Aksels Reiserers, sarunas turpinās ar Parex banku un valdību. Pagaidām lēmumi nav pieņemti, arī tas, kādus instrumentus ERAB varētu izmantot.

Kā ziņots, pēc mēneša, 24.martā, notiks Parex bankas ārkārtas akcionāru sapulce, kurā lems par pamatkapitāla palielināšanu.