Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saeimas deputāti rosina kontrolēt dziednieku darbību

Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas deputāti uzskata, ka Veselības inspekcijai būtu jāpārbauda arī dziednieku darbība, kuri dažkārt ar visai apšaubāmiem līdzekļiem sola izārstēt kādu kaiti, nereti cilvēka veselībai nodarot vēl lielāku ļaunumu, informē Saeimas Preses dienests.

Apakškomisijas sēdē Veselības inspekcijas vadītājs Egils Harasimjuks deputātiem klāstījis, ka patlaban šos cilvēkus nevar pārbaudīt un no viņiem nevar prasīt atbildību par tā saucamo medicīnisko darbību, jo viņiem tā nav jāreģistrē.

Tāpēc, lai kontrolētu un uzraudzītu netradicionālās medicīnas piekopējus, normatīvajos aktos būtu jāparedz pienākums viņiem reģistrēt savu darbību, kā arī norādīt savas praktizēšanas vietas adresi.

Tāpēc Veselības apakškomisijas vadītājs Valdis Ģīlis aicinājis inspekciju iesniegt Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai konkrētus priekšlikumus grozījumiem Ārstniecības likumā, lai risinātu šo situāciju.