Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aizkraukles banka pārvilina lielos Parex klientus

Aptuveni desmit no Parex bankas aizgājušie klientu vadītāji tagad strādā Aizkraukles bankā (AB), un no viņiem daži uz savu jauno darbavietu mēģinājuši pārvilināt turīgus Parex bankas klientus, trešdien vēsta laikraksts «Diena».

Tas starp abām bankām ir raisījis konfliktu par negodīgu konkurenci, kas gan, kā norāda laikraksts, ir tikai redzamā daļa. Runā, ka saknes šādai rīcībai meklējamas banku vides izplatītajā ziņā, ka uz AB ir pārgājis Parex bankas bijušais līdzīpašnieks Viktors Krasovickis.

Ar banku sfēru saistītu neoficiālu avotu laikrakstam sniegtā informācija liecina, ka pats Krasovickis ir aicinājis Parex bankas klientu vadītājus pāriet darbā uz Aizkraukles banku. Taču gan AB, gan arī Krasovickis šo saistību noliedz.

«Es jau divus mēnešus nenodarbojos ar finanšu biznesa jautājumiem. Kas attiecas uz manis saistīšanu ar Aizkraukles banku, tās ir baumas un izdomājumi,» saka Krasovickis. Arī AB līdzīpašnieks Oļegs Fiļs šādas runas kategoriski noraida, tās saucot par nepatiesām baumām. Savukārt Parex bankas darbinieku pāriešanu uz AB Fiļs skaidroja ar to, ka pērnā gada nogalē banka aktīvi meklējusi jaunus darbiniekus.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdes vietnieks Jānis Brazovskis, jautāts, vai banku uzraugam nav radušās bažas par pastarpinātu V. Krasovicka saistību ar AB, atzina, ka konkrētu ziņu nav, lai arī «pa Rīgu to runā, esmu dzirdējis».

Februāra sākumā Parex banka vērsās FKTK un Konkurences padomē, lūdzot pārbaudīt, vai Aizkraukles bankas rīcībā, pārvilinot lielus Parex bankas klientus, nav saskatāma negodīga konkurence. Konkurences padome secināja, ka ir vērojamas negodīgas konkurences pazīmes, taču, tā kā tai nav pilnvaru pieņemt lēmumus šajā strīdā, norādīja, ka FKTK jāatrisina jautājums, kā informācija par bankas klientiem nonāca no vienas bankas otrai.