Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krīgers piesardzīgs par jaunā premjera nosaukšanu ceturtdien

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības vadītājs Pēteris Krīgers visai piesardzīgi izsakās par to, vai Valsts prezidents Valdis Zatlers ceturtdien nosauks jauno valdības vadītāju, izvēloties vienu no diviem kandidātiem — Edgaru Zalānu (TP) vai Valdi Dombrovski (JL).

Krīgers intervijā telekompānijas LNT raidījumā «900 sekundes» trešdienas rītā uzsvēra, ka «nekur jau nav rakstīts, ka prezidentam jānosauc viens no šiem diviem nominētajiem kandidātiem».

«Jo mēs zinām, ka mūsu valstī dažādu amatpersonu izvēlēšanās notiek pēc dažādām shēmām, dažādās vietās un pēc dažādām īpašībām,» skaidroja Krīgers, piebilstot, ka tieši tāpēc arodbiedrība neņemas komentēt šos premjera amata kandidātus, jo arodbiedrībai jau būs jāstrādā ar jebkuru nosaukto premjeru.

Viņš uzskata, ka jaunajam premjeram būtu jārāda priekšzīme, kā izvest valsti no ekonomiskajām grūtībām, — viņam būtu jāaicina pie sevis dažādu sabiedrisko organizāciju pārstāvji un jāmēģina ieklausīties viņu viedokļos, jo viņi ir savas nozares speciālisti.

«Tikai tādā veidā mēs situāciju Latvijā varam uzlabot,» uzskata arodbiedrības vadītājs.

Kā steidzamākos jaunās valdības darbus viņš min uzņēmējdarbības vides, kā arī darba tiesību jomas sakārtošanu — panākt darba tiesību ievērošanu. Tāpat būtu jāķeras pie valsts pārvaldes aparāta sakārtošanas — samazinot to, sakārtojot funkcijas, kā arī samazinot atalgojumu, kur tas nepieciešams.