Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

IZM slēgs tramvaju un trolejbusu vadītāju skolu

Spiedīgo finansiālo apstākļu dēļ jau 1. aprīlī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) gatavojas slēgt vienīgo skolu Latvijā, kur māca tramvaju un trolejbusu vadītājus, trešdien raksta «Neatkarīgā».

IZM Vispārējās izglītības departamentā skaidro, ka ministrija nav ieinteresēta šo skolu finansēt, jo tajā tiekot sagatavoti speciālisti tikai Rīgas pašvaldības uzņēmuma «Rīgas satiksme» vajadzībām.

Rīgas 10. arodskola ar tramvaju vadītāju apmācību nodarbojas jau 30 gadu, sagatavojot vidēji 75 trolejbusu vadītājus un 25 tramvaju vadītājus gadā. Izglītības iestāde izvietota telpās, kas pieder «Rīgas satiksmei» — uzņēmums sedz arī izdevumus par komunālajiem pakalpojumiem un nodrošina ēkas uzturēšanu. IZM finansējums skolai 2008. gadā veidojis 52 702 latus, no kuriem 46 386 lati paredzēti pedagoģisko un tehnisko darbinieku atalgojuma nodrošināšanai, bet precēm un pakalpojumiem gadā tērēti 6316 lati. Izvērtējot skolas darbības efektivitāti un specifiku, kā arī esošo finanšu situāciju, skolu paredzēts slēgt, lai šo naudu ietaupītu.

Ministrija uzskata, ka tramvaju un trolejbusu vadītāju sagatavošana jāorganizē darba devējam, izveidojot mācību centru vai arī slēdzot līgumu ar kādu tālākizglītības iestādi.

Lai gan pagaidām brīvu sabiedriskā transporta vadītāju vakanču nav, 10. arodskolas  direktore Ludmila Jaunzeme prognozē, ka, skolu slēdzot, jau aptuveni pēc pusgada valsts saskarsies ar speciālistu trūkumu.

Līdz arodskolas slēgšanai atlicis tikai mazliet vairāk nekā mēnesis, taču skaidrības par tās nākotni nav. IZM no skolas atsakās ar mērķi ietaupīt līdzekļus, taču taupības apstākļos arī citām institūcijām nav brīvu līdzekļu, lai piepeši uzņemtos skolas finansēšanu.