Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis savā valdībā neiekļautu SC; šaubās arī par LPP/LC

Partijas «Jaunais laiks» (JL) virzītais premjera amata kandidāts Valdis Dombrovskis (JL) savu koalīciju veidotu no savas pārstāvētās partijas, «Pilsoniskās savienības», Tautas partijas (TP), Zaļo un zemnieku savienības un apvienības «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK.

Kā trešdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru atzina Dombrovskis, «zem jautājuma zīmes» būtu arī LPP/LC dalība koalīcijā, jo JL esot apņēmies neņemt valdībā ministrus, kas «izraisa sevišķi negatīvu sabiedrības reakciju», proti, finanšu ministru Ati Slakteri (TP) un satiksmes ministru Aināru Šleseru (LPP/LC). Tāpat Dombrovska vadītajā valdībā nebūšot apvienības «Saskaņas centrs».

Pats JL nav gatavs pievienoties tādai koalīcijai, kurā būtu tikai četras vecās koalīcijas partijas un JL, jo tādā gadījumā, pēc Dombrovska teiktā, «kontrolpakete būtu vecajai koalīcijai». Tāpat JL atbalsts TP premjerministra kandidātam Edgaram Zalānam (TP) vēl prasa diskusijas, un partijā par to nav vienota viedokļa. Par to tiks spriests JL valdē un kongresā, kas varētu notikt sestdien.

Prezidents tikšanās laikā interesējies gan par iespējamo koalīcijas sastāvu, gan darāmajiem darbiem, sacīja Dombrovskis.

Savukārt TP virzītais kandidāts Zalāns pēc tikšanās ar prezidentu pagaidām neatklāja, ar kādu koalīciju viņš vēlētos vadīt valdību, — uzstādījums ir izveidot plašāku koalīciju par esošo. Tāpat Zalāns atzina, ka viņš ar Dombrovski nav līdzvērtīgā situācijā, jo Dombrovskis ir strādājis Eiropas Parlamentā un pirms tam bijis valdībā.

Savas atbildes uz prezidenta uzdotajiem jautājumiem Zalāns solīja sniegt pēc otrās tikšanās ar prezidentu.

Jau vēstīts, ka Zatleram trešdien notiek sarunas ar diviem partiju izvirzītajiem kandidātiem Ministru prezidenta amatam — Dombrovski un Zalānu.

Ceturtdien, 26. februārī, plkst. 10.30 Zatlers plāno nosaukt Ministru prezidenta amata kandidātu.