Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iedzīvotāji pa pastu saņems informāciju, kur jābalso vēlēšanās

Gadījumos, kad pašvaldību vēlēšanas notiks reizē ar Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, balsot varēs noteiktā vēlēšanu iecirknī atbilstoši vēlētāja deklarētajai dzīvesvietai. To paredz Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sagatavotie grozījumi Vēlētāju reģistra likumā, par kuriem ceturtdien galīgajā lasījumā lems Saeima, informē Saeimas Preses dienests.

Pirms pašvaldību un EP vēlēšanām, kas šogad notiks 6. jūnijā, katram vēlētājam pa pastu uz viņa deklarētās dzīvesvietas adresi tiks izsūtīts paziņojums, uz kuru vēlēšanu iecirkni doties vēlēšanu dienā.

Taču vēlētāji līdz šā gada 12. maijam varēs mainīt reģistrēto vēlēšanu iecirkni uz citu.

Pirmo reizi vēlēšanās drīkstēs piedalīties arī personas, kurām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums vai kuras izcieš ar brīvības atņemšanu saistītu sodu. Grozījumi paredz papildināt vēlētāju reģistru ar ziņām par attiecīgo ieslodzījuma vietu adresēm, uz kurām izsūtāmi balsošanas dokumenti personām, kas ieslodzījuma vietās pieteikušās balsot pa pastu.

Šogad pašvaldību vēlēšanas notiks vienlaikus ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām — sestdien, 6. jūnijā.

Paredzēts, ka paziņojumus par to, uz kuru vēlēšanu iecirkni doties, vēlētāji saņems no šā gada 23. marta.