Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP ministru posteņiem virzītu Bondaru, Osi, Dalbiņu, Riekstiņu, Eglīti

Tautas partijas (TP) premjerministra kandidāts Edgars Zalāns šodien tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru iepazīstināja viņu ar saviem kandidātiem nākamās valdības ministru posteņiem.

Par finanšu ministru TP virzītu «Latvijas Krājbankas» prezidentu Mārtiņu Bondaru, par attīstības ministru - ekonomistu Uldi Osi, par aizsardzības ministru - Saeimas deputātu Juri Dalbiņu, par ārlietu ministru - pašreizējo šī amata veicēju Māri Riekstiņu, bet par veselības ministru - pašreizējo ministru Ivaru Eglīti.

Zalāns gan uzsvēra, ka šie kandidāti ir tikai TP piedāvājums un tikai vēlāk notiktu diskusija ar iespējamiem koalīcijas partneriem.

Zalāns uzsvēra, ka nākamajā valdībā varētu būt no 13 līdz 14 ministriem, tāpat ministrijas varētu vadīt bezpartejiski cilvēki, taču partijām par viņiem būtu jāuzņemas atbildība un neprofesionalitātes gadījumā būtu jāspēj arī atsaukt savi ministri.

Zalāns savu koalīciju vēlētos veidot no iepriekšējās koalīcijas partijām, proti, no TP, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), LPP/LC un «Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, iesaistot jaunajā koalīcijā partiju «Jaunais laiks» (JL) un, iespējams, arī «Pilsonisko savienību» (PS).

Pēc Zalāna teiktā, «Saskaņas centra» (SC) dalība viņa vadītājā valdībā būtu iespējama tikai tad, ja kāds no nosauktajiem politiskajiem spēkiem negribētu strādāt viņa valdībā.

TP valdības vadītāja kandidāts uzsvēra, ka viņa pārstāvētajai partijai ir negrozāma nostāja valodas un pilsonības piešķiršanas jautājumos, tādēļ ar SC varētu vienoties vien tad, ja partiju sadarbībā netiktu runāts par šiem jautājumiem, bet tikai par ekonomiku.

Zalāns sacīja, ka pagaidām neviena no partijām nav noraidījusi iespēju viņu atbalstīt kā premjeru, bet atzina, ka īstais darbs atbalsta gūšanai sāksies tikai pēc iespējamās nominācijas.

Bondars aģentūrai apliecināja, ka piekristu sarunai par savas kandidatūras virzīšanu finanšu ministra amatam, ja Zalāns kļūtu par premjeru. Tad darbu «Latvijas Krājbankā» viņam nāktos atstāt.