Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Norvēģijas laikraksts raksta par «bīstamām brīvdienām» Latvijā

Norvēģijas laikraksts «Dagbladet» februārī publicējis rakstu «Bīstamās brīvdienas. Policijas aplaupītie», kurā stāstīts par norvēģu tūristiem, kurus esot aplaupījuši Rīgas policisti, aģentūru LETA informēja Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) sabiedrisko attiecību vadītāja Marita Neimane.

Publicētā informācija bijusi «melnā rāmī» kopā ar rakstu «Šie ir bīstamākie ceļojumu galamērķi bagātiem norvēģu tūristiem».

Savukārt jau iepriekš tika ziņots, ka Igaunijā izplatīta informācija par to, ka Latvijā plosās A hepatīta epidēmija. Igaunijas Veselības aizsardzības inspekcijas ieteikums ir neapmeklēt Latviju, it sevišķi bērniem.

Iepazīstoties ar Norvēģijas laikraksta publikāciju un Igaunijas izplatīto informāciju, TAVA secina, ka krīzes ietekmē tiek veiktas provokatīvas darbības, kas vērstas uz Latviju kā negatīva ceļojuma galamērķa popularizēšanu. «Rodas iespaids, ka katra valsts ar jebkuriem līdzekļiem grib noturēt savus ceļotājus savā valstī un neļaut tiem ceļot uz blakus esošajām valstīm,» norāda Neimane.

Pēdējie pasaules pētījumi rāda, ka, neskatoties uz krīzi, cilvēki nav gatavi attiekties no ceļošanas, bet viens no galvenajiem un noteicošajiem faktoriem ceļojuma galamērķa izvēlē ir cena. No tā izriet, ka ģeogrāfiski tuvi ceļojuma galamērķi kļūst arvien pievilcīgāki, jo, uz tiem dodoties, nav jātērē daudz naudas.

«Tā kā ļoti izdevīga alternatīva ceļošanai uz kaimiņvalstīm ir vietējais tūrisms, ko daudzas valstis ir ļoti aktīvi sākušas popularizēt, tādā veidā atbalstot vietējos tūrisma pakalpojuma sniedzējus, tad arī būtu izskaidrojums tam, ka tiek radītas šādas, uz Latviju negatīvi vērstas situācijas,» uzsver TAVA direktors Uldis Vītoliņš.

Viņš norāda, ka, izanalizējot informāciju par Norvēģijas tūristiem, rodas virkne neatbildētu jautājumu, tostarp, kādēļ informācija Norvēģijas plašsaziņas līdzekļos parādījās šā gada 19.februārī, ja aplaupīšana notikusi pērn 18.novembrī.

Tāpat neatbildēts palicis jautājums, kādēļ nav iesniegta Latvijas Ārlietu ministrijas nota. Vienlaikus ir zināms, ka cietušie vērsušies pēc palīdzības un skaidrojumiem gan Norvēģijas vēstniecībā Rīgā, gan Norvēģijas Ārlietu ministrijā. Arī Latvijas Valsts policija nav saņēmusi nekādu informāciju vai iesniegumu par konkrēto situāciju, līdz ar to nav nekāda pamata ierosināt lietu.

Lai vērstu situāciju uz labo pusi un neļautu šāda veida notikumiem aizēnot Latvijas tēlu, kā arī nezaudēt konkurētspēju starp kaimiņvalstīm, TAVA rosina sadarbībā ar tūrisma nozares dalībniekiem vienoties par kopīgām aktivitātēm, lai šādi negatīvi notikumi būtu mazāk.

Vienlaikus TAVA uzsver uz nepieciešamību aktivizēt mārketinga darbības Norvēģijas un Igaunijas tirgos, kā arī uzaicināt Norvēģijas un Igaunijas žurnālistus apmeklēt Rīgu, iepazīstinot viņus ar naktsdzīvi un drošību Rīgā.