Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis neatklāj, kādus ministrus JL virzītu

Partijas «Jaunais laiks» (JL) virzītais premjera amata kandidāts Valdis Dombrovskis patlaban vēl neatklāj, kādas personas viņa pārstāvētā partija virzītu ministru amatiem.

Šodien pēc otrās tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru Dombrovskis žurnālistiem uzsvēra, ka no sākuma jābūt skaidram koalīcijas sastāvam un portfeļu sadalījumam starp politiskajiem spēkiem.

Dombrovskis gan neizslēdza, ka viņš kā finanšu ministru varētu virzīt Eināru Repši.

Patlaban viņa kandidatūrai premjera amatā skaidru atbalstu devuši «Pilsoniskā savienība» un pie frakcijām nepiederošie partijas «Sabiedrība citai politikai» (SCP) deputāti.

Pozitīvas indikācijas esot arī no Tautas partijas, Zaļo un zemnieku savienības un «Tēvzemei un brīvībai"/LNNK puses.

Ja JL izveidotu šādu koalīciju, tad tai Saeimā būtu 64 balsis, bet atbalstu viņa vadītajai valdībai varētu sniegt 66 deputāti, jo, kā jau minēts, atbalstu Dombrovskim solīja arī SCP, pati gan neiesaistoties valdībā.

JL valdībā būtu 14 ministrijas, pārdalot pašreizējo Bērnu, ģimenes un integrācijas lietu ministrijas un E-lietu sekretariāta funkcijas.

Bērnu, ģimenes un integrācijas lietu ministrijas funkcijas tiks sadalītas starp Izglītības un zinātnes ministriju, Labklājības ministriju un Tieslietu ministriju, bet E-lietu sekretariāta funkcijas tiks nodotas Satiksmes ministrijai.

Tāpat Dombrovskis vēlreiz norādīja, ka LPP/LC dalība viņa vadītajā valdībā būtu atkarīga no tā, vai partija būtu gatava nevirzīt pašreizējo satiksmes ministru un partijas līdzpriekšsēdētāju Aināru Šleseru ministra amatam.