Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atrod nesakritības Latvijas Radio grāmatvedībā

Valsts kontroles (VK) gada sākumā veiktā pārbaude Latvijas Radio uzrāda, ka simtos tūkstošos latu mērāmas atšķirības datos, kas pērnajā gadā atspoguļojās līdz finansiālajam kraham novestā LR vadības un finanšu grāmatvedībā, vēsta laikraksts «Diena».

VK secinājusi, ka LR izdevumi pērn pārsnieguši ieņēmumus par gandrīz 800 tūkstošiem latu, kas atspoguļojas uzņēmuma finanšu grāmatvedības datos, savukārt vadības grāmatvedība rāda, ka LR ieņēmumi pārsnieguši izdevumus par 3274 latiem.

Lai arī LR vadības grāmatvedības dati liecina, ka pērnais gads LR noslēgts ar kreditoru parādu 640 264 latu apmērā, pārbaudot saistības pēc grāmatvedības pirmdokumentiem, VK revidenti konstatējuši, ka patiesais parāds ir vēl lielāks — 801 720 latu.

Valsts kontroliere Inguna Sudraba skaidro, ka LR vadības grāmatvedībā atspoguļojās tikai naudas plūsma, savukārt visas uzņēmuma finansiālās saistības parādījušās LR finanšu grāmatvedībā.

Finanšu uzskaiti uzņēmumos var veikt abējādi, tomēr nav pieļaujamas vadības un finanšu grāmatvedības datu atšķirības kā šajā gadījumā. Tas liecina, ka «vadībai nav pilnas informācijas par uzņēmuma finanšu stāvokli», saka Valsts kontroliere.

Sudraba norāda, ka LR finansiālā kraha iemesli ir nepareizi organizētā finanšu vadībā.