Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Arēnas Rīga» īpašnieki mēģina pārdot halli un zemi

Multifunkcionālās halles «Arēna «Rīga»» īpašnieki par 27,3 miljoniem eiro (19,2 miljoniem latu) mēģina pārdot halli un zem tās esošos 5,88 hektārus zemes, šodien raksta «Dienas Bizness» (DB).

Pārdošanas faktu avīzei apliecinājis arī objekta īpašnieka «Arēnas «Rīga»» valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris, izvairoties minēt summu, jo tas vēl esot sarunu jautājums. «Īpašnieki vēlas labu summu,» norāda Babris.

Jautāts, vai ir interese par objekta iegādi, viņš DB atbildējis apstiprinoši, tūlīt gan piebilstot, ka pircējs nav meklējams Latvijā, bet gan starp lielajām šovbiznesā iesaistītajām kompānijām, taču arī to vārdus viņš nav vēlējies izpaust. Lūgts minēt vismaz reģionu, no kurienes varētu nākt potenciālais arēnas pircējs, viņš atzinis, ka tas būs «mazāk no Eiropas Savienības».

Bet jautāts, kādēļ īpašnieki grib pārdot daudzfunkcionālo halli, Babris atklāj, ka tā varētu būt blakusbizness vai biznesa vizītkarte. Lai gan hallē notiek daudz pasākumu un tā ir plusos — «Arēnas «Rīga»» pērnā gada peļņa mērāma ap 450 tūkstoši latu —, ņemot vērā lielos ieguldījumus, bizness neesot īpaši rentabls. Īpaši ņemot vērā faktu, ka ekonomiskās krīzes apstākļos ir ierobežotas iespējas apbūvēt ap halli esošo teritoriju.

«Arēnu «Rīga»» būvēja būvfirma «Merks» Rīgā notikušā 2006. gada pasaules hokeja čempionāta vajadzībām. Halles kopējā platība ir 23,7 tūkstoši kvadrātmetru. 2006. gada decembrī kļuva zināms, ka «Merks» par 17,6 miljoniem eiro (12,4 miljoniem latu) «Arēnu «Rīga»» pārdevis Latvijas uzņēmējam Igoram Ivanovam. Vēlāk halles īpašnieki mainījās, un pašlaik tie, pēc «Lursoft» datiem, ir Genadijs Bondariks (60%), Jeļena Bondarika (10%) un firma «Arena Invests» (30%), kas pieder Kiprā reģistrētai kompānijai.