Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pērn aizturēšanas laikā ar ieroci ievainoti četri cilvēki

Pērn Iekšlietu ministrijas (IeM) padotības iestāžu darbinieki šaujamieročus izmantojuši 42 gadījumos. Visi fiksētie ieroču izmantošanas gadījumi bijuši pamatoti, un abi rādītāji ir vieni no zemākajiem pēdējo desmit gadu laikā, liecina IeM sagatavotais pārskats.

Pagājušajā gadā izdarīto šāvienu dēļ četras personas to aizturēšanas laikā ievainotas, no kurām divas no gūtajiem ievainojumiem mirušas.

Šaujamieročus galējas nepieciešamības situācijā lietojuši Valsts policijas darbinieki, balstoties uz likuma «Par policiju» 14. panta trešās daļas nosacījumiem. No tiem proporcionāli lielāko daļu veido gadījumi, kad bijis nepieciešams apturēt transportlīdzekli, nodarot tam bojājumus, ja tā vadītājs ar savu rīcību rada reālus draudus personu dzīvībai un veselībai un nepakļaujas policijas darbinieka prasībai apstādināt transportlīdzekli un ja nav citas iespējas viņu aizturēt. Kopumā 2008. gadā fiksēti 14 šādi šaujamieroču lietošanas gadījumi.

Vēl šaujamieroči lietoti arī, lai aizsargātu citas personas un sevi no uzbrukuma, kas reāli apdraud dzīvību vai var nodarīt kaitējumu veselībai, novērstu mēģinājumu vardarbīgi iegūt šaujamieroci, lai atvairītu grupveida vai bruņotu uzbrukumu policijas darbiniekiem vai citām personām, kuras pilda dienesta pienākumus sabiedrības drošības garantēšanā un cīņā pret noziedzību, lai aizturētu personu, kura izrāda bruņotu pretošanos vai kura pārsteigta smaga vai sevišķi smaga nozieguma izdarīšanas brīdī, vai izbēgusi no apcietinājuma, kā arī lai aizturētu apbruņotu personu, kura atsakās izpildīt likumīgu prasību nodot ieroci vai sprāgstvielas, un lai padarītu nekaitīgu dzīvnieku, kurš apdraud cilvēka dzīvību vai veselību.

Šaujamieroču izmantošana notikusi, aizturot personas (20 gadījumos), apturot transportlīdzekļus (19 gadījumos), novēršot likumpārkāpumu (vienā gadījumā), atvairot dzīvnieka uzbrukumu (vienā gadījumā) un izsaucot palīdzību (vienā gadījumā).

2008. gadā IeM padotības iestāžu darbinieki pieļāvuši divas neuzmanīgas rīcības ar dienesta šaujamieročiem, kas notika Valsts policijā un Valsts robežsardzē. Abos gadījumos darbinieki, izlādējot šaujamieroci, nav ievērojuši šādai rīcībai noteiktās drošības prasības, un neuzmanības dēļ izdarīts šāviens. Šo gadījumu dēļ nav nodarīts kaitējums nevienas personas veselībai.