Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Amsterdamā avarējušajai lidmašīnai, iespējams, beidzās degviela

Amsterdamā avarējušajai Turcijas aviokompānijas «Turkish Airlines» lidmašīnai, iespējams, brīdi pirms nosēšanās beigusies degviela, uzskata Nīderlandes žurnālistu aptaujātie aviācijas eksperti.

Par šādu iespēju liecina vairākas pazīmes: katastrofas aculiecinieki vēsta, ka lidmašīna «Boeing 737-800» zemei tuvojusies, planējot bez neviena funkcionējoša dzinēja un ar asti zemāk par pārējo korpusu.

Arī izdzīvojušie pasažieri stāstīja, ka lidmašīna normāli tuvojusies lidostai, līdz pēkšņi aptuveni 600 metru augstumā sākusi strauji krist.

«Šajā laikā daudzas aviokompānijas ekonomē uz degvielu. Lidmašīnas pilda pēc iespējas mazāk rezerves degvielas, lai mazinātu izdevumus. Par to, ka beidzās degviela, liecina fakts, ka uzreiz pārstāja darboties abi lidmašīnas dzinēji,» skaidroja eksperts.

Lidmašīnas dzinēji atrasti aptuveni simt metru attālumā no pārējā lidmašīnas korpusa. Lidaparāts sadursmē nav aizdedzies, ne arī dūmojis, kaut arī parasti šādā triecienā aviācijas degviela uzliesmo vai pat eksplodē.

Nīderlandes un Turcijas amatpersonas pagaidām atturējušās minēt iespējamos katastrofas cēloņus, norādot tikai, ka lidmašīnas «melnā kaste» ir atrasta un ka izmeklēšana aizņems vairākus mēnešus.

Kā jau ziņots, ka, nosēžoties Amsterdamas Shipholas lidostā, trešdien katastrofā cieta Turcijas lidsabiedrībai «Turkish Airlines» piederoša lidmašīna, kurā atradušās 134 cilvēki.

Lidmašīnas avārijā gājuši bojā vismaz deviņi cilvēki un 84 ievainoti. Seši cietušie ir kritiskā stāvoklī, bet aptuveni 25 ir smagā stāvoklī, preses konferencē paziņoja Amsterdamas piepilsētas Hārlemmermēras mēra vietas izpildītājs Mihels Bezuijens.

«Mēs izsakām līdzjūtību šajā briesmīgajā negadījumā, šajā katastrofā bojā gājušo tuviniekiem,» sacīja Bezuijens.

Trīs no bojāgājušajiem ir lidmašīnas apkalpes locekļi.

Lidaparāts nogāzās zālājā aptuveni 500 metrus pirms skrejceļa. Tā aste piezemējoties skārusi noslogu autošoseju.

Lidmašīna, ietriecoties zemē, sadalījās trīs daļās — tai atšķēlusies aste, bet nedaudz aiz pilotu kabīnes izveidojusies plata plaisa. Avarējušais lidaparāts tomēr nav aizdedzies.

Aptuveni 40 pasažieri tūlīt izbēga no lidmašīnas caur caurumu korpusa vietā, kur iepriekš atradās lidaparāta spārns.

Glābšanas operācijā piedalījās aptuveni 750 mediķi un ugunsdzēsēji.

«Iespēja izdzīvot šādā lidmašīnas avārijā ir nulle. Šis ir brīnums,» žurnālistiem pavēstīja Turcijas transporta ministrs Binali Jildrims.

Upuru skaits nav lielāks, pateicoties tam, ka lidmašīna neaizdegās un ka tā nogāzās mīkstā zemē.

Viens no pasažieriem stāstīja, ka aptuveni 600 metru augstumā pasažieriem paziņots, ka lidmašīna gatavojas piezemēties. «Mēs pēkšņi strauji zaudējām augstumu, it kā lidmašīna būtu iekļuvusi gaisa bedrēs. Tad lidmašīnas aste atsitās pret zemi,» stāstīja pasažieris.

Kāds cits katastrofu pārcietušais pavēstīja, ka viss noticis ļoti strauji. Lidmašīna normāli tuvojusies lidostai, bet tad «pēkšņi sāka krist un ietriecās zemē. Viss notika trīs līdz piecās sekundēs. Pēc tam arī cilvēki krita panikā».

Avārijas brīdī lidmašīnā «Boeing 737-800», kas Amsterdamā ieradās no Stambulas, atradās 127 pasažieri un septiņi apkalpes locekļi.

Turcijas Transporta ministrijas sekretārs Suats Hairi Aka pavēstīja, ka 56 lidmašīnā esošie cilvēki bija ārzemnieki un 78 Turcijas pilsoņi.

Shipholas lidostā avārijas dēļ aizkavējušies aptuveni desmit reisi, bet vēl desmit atcelti.