Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Birks «Saskaņas centra» ultimātu negrasās pildīt

Rīgas mērs Jānis Birks (apvienība «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK) negrasās pildīt «Saskaņas centra» (SC) ultimātu par atvainošanos vai atkāpšanos no amata saistībā ar «tēvzemiešu» videoklipu, kurā brīdina par SC slēptajiem nodomiem.

«Es nepakļaujos nekādiem ultimātiem,» teica Birks intervijā LNT raidījumam «900 sekundes».

Viņš pauda uzskatu, ka SC aktivitātes saistītas vienīgi ar mērķi pirms pašvaldību vēlēšanām «uzspodrināt savas spalvas».

«6. jūnijā ir pašvaldību vēlēšanas, un Rīga ir vislielākā pašvaldība, un protams, ka šeit tiks koncentrēti lieli spēki. Tieši tāpēc es vēlreiz uzsveru — beigsim ķīvēties. Latvija un Rīga stāv ļoti sarežģītu lēmumu priekšā, un šeit ir jāapvieno visi politiskie spēki,» sacīja mērs.

Jau vēstīts, ka SC trešdien izvirzīja ultimātu Birkam, norādot, ka pieprasa viņa demisiju, ja TB/LNNK diennakts laikā neatsauks otrdien izplatīto videoklipu, kurā brīdina par SC slēptajiem nodomiem.

SC Birkam izvirzījis trīs nosacījumus: TB/LNNK vārdā atsaukt videorullīti un atvainoties sabiedrībai, izstāties no «tēvzemiešiem», ja Birks arī turpmāk vēlas vadīt RD, vai arī uzņemties politisko atbildību par notikušo un atkāpties no amata.

Ja neviena no šīm prasībām netiks izpildīta 24 stundu laikā, SC frakcija Rīgas Domē «darīs visu, lai panāktu Jāņa Birka demisiju».

Jau vēstīts, SC no TB/LNNK par tās pēdējo reklāmas klipu tiesas ceļā arī vēlas piedzīt 10 000 latu un panākt atvainošanos. Klipā izmantots arī SC logotips, kas ir politiskā spēka īpašums un ko likums aizliedz izmantot bez īpašnieka atļaujas.

TB/LNNK apvainojis SC līdera Nila Ušakova mājaslapā tīmeklī atrodamais videoklips, kur, parodējot «tēvzemiešu» reklāmas kampaņu pirms Ziemassvētkiem, kurā apvienība aicināja izvēlēties Latvijā radītus produktus, tiek norādīts, ka labējās partijas, slēpjoties aiz nacionāliem lozungiem, jau novedušas valsti krīzē. Klipā tiek aicināts mainīt savu valsti, atbalstot «Saskaņas centru».

Atbildot uz SC klipu, «tēvzemieši» izveidoja vēl vienu reklāmas rullīti. Nule tapušajā videoklipā, kuru var apskatīt interneta vietnē «YouTube» un partijas mājaslapā tīmeklī, «tēvzemieši» «Ušakovam un viņam līdzīgiem» uzdod jautājumu: uz ko tēmē «Saskaņas centrs»? Klipā arī norādīts, ka SC ne tikai ņirgājas par TB/LNNK, bet arī ir gatavi «pārzīmēt Latvijas karti» un mainīt Valsts valodas likumu.