Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Cemex» noliedz maksātnespējas iespējamību

SIA «Cemex» noliedz, ka tā mātesuzņēmums, Meksikas cementa ražotājs «Cemex», varētu kļūt maksātnespējīgs.

Kā aģentūrai LETA norādīja valdes priekšsēdētājs Hosē Luiss Seiho Gonzaless, pēc iepazīšanās ar medijos izplatīto informāciju par «Cemex» darbību Meksikā, SIA «Cemex» vēlas informēt par patieso situāciju un kliedēt baumas.

Viņš skaidroja, ka 24. februārī «Cemex» apstiprināja, ka tiks emitēta obligācija, kuras vērtība ir aptuveni 500 miljoni dolāru (274 miljoni latu), kas tiks novirzīti uzņēmuma parāda refinansēšanai.

«Gadījumos, kad tiek emitētas obligācijas, bankas standartizētas procedūras ietvaros pieprasa uzņēmuma paredzēt sliktāko iespējamo scenāriju un riskus. Šī informācija, kas tika iekļauta obligācijas atrunā, tika publiskota ārpus kopējā konteksta un ar mediju starpniecību izplatīta arī Latvijā,» norādīja Gonzaless.

«Šīs baumas nav patiesas. Gluži pretēji — pēc tam, kad tika izplatīts paziņojums par obligācijas emitēšanu, «Cemex» akciju cena kāpa par 11% gan Meksikas, gan Ņujorkas tirgū,» viņš uzsvēra.

Pēc viņa vārdiem, «Cemex» nesen paziņojis par veiksmīgu refinansēšanas plāna pabeigšanu un jau iepriekš bija ziņojis, ka izvēlējies piecas bankas, kam uzticēts uzdevums koordinēt globālā mērogā centienus, arī vienoties par jaunām ilgtermiņa sindicētām kredītsaistībām, pagarināt par vienu gadu termiņu kredītsaistībām trīs miljardu dolāru vērtībā, kā arī labot finanšu struktūras koeficienta nosacījumus atsevišķām sindicētām parādsaistībām.

Svarīgākās daļas refinansēšanas plānā ietver īstermiņa divpusējas parādsaistības 2,3 miljardu dolāru (1,2 miljardu latu) vērtībā, kam termiņš iepriekš bija 2009. gads un 2010. gada sākums, tika refinansētas par divām ilgtermiņa sindicētām parādsaistībām. Beigu termiņš šim refinansētajam parādsaistību apjomam ir 2011. gada februāris, no kā 607 miljoni dolāru (332 miljoni latu) parāda tiks dzēsti 2009. gadā un 536 miljoni dolāru (293 miljoni latu) 2010. gadā.

Vienlaikus «Cemex» ir pagarinājis termiņus 1,7 miljardiem dolāru (0,9 miljardi latu) no trīs miljardu dolāru (1,6 miljardu latu) sindicēta aizņēmuma no 2009. gada decembra uz 2010. gada decembri. Tāpat pērn decembrī «Cemex» ir mainījis un paaugstinājis finanšu struktūras koeficienta paredzējumu esošajās sindicētajās saistībās, skaidro Latvijas uzņēmuma vadītājs.

«Kas attiecas uz «Cemex» darbību Latvijā, kā jau iepriekš ir minēts, «Cemex» ir izveidojis ilgtermiņa stratēģiju tā darbībai vietējā tirgū. Jaunā cementa ražotne Brocēnos, kurā investēti aptuveni 245 miljoni eiro (172 miljoni latu), tiks pabeigta šā gada pirmajā pusē,» stāsta Gonzaless.

«Cemex» Latvijā darbojas arī transportbetona tirgū ar ražotnēm gan Rīgā, gan ārpus Rīgas un nesen ir atvēris vērienīgu inerto materiālu karjeru Madonā, kur tiek ražota augstas kvalitātes smilts un šķembas. «Šā gada galvenie mērķi ir tālāk attīstīt uzņēmuma darbību, atvērt jauno cementa ražotni, kas būs aprīkota ar vismodernākajām pieejamajām tehnoloģijām, cementa eksporta termināli, kā arī paplašināt produkcijas eksportu,» sacīja Gonzaless.

Kā ziņots, Meksikas cementa ražotājs «Cemex» gandrīz 19 miljardu dolāru (10,48 miljardu latu) lielā parāda dēļ var kļūt maksātnespējīgs, ja kompānijai neizdosies nodrošināt pieejamus refinansēšanas nosacījumus, teikts otrdien publiskotajā kompānijas paziņojumā.

«Ja mēs nebūsim spējīgi nodrošināt pieejamus refinansēšanas nosacījumus vai nesaņemsim pilnīgi neko, tad mēs nebūsim spējīgi pildīt mūsu parādsaistības,» ASV Vērtspapīru un fondu tirgus komisijai (SEC) norādīja kompānija.

«Cemex» arī paziņoja, ka nākotnē parāds var pieaugt.

Cementa ražotāja parādsaistības patlaban veido 18,78 miljardus dolāru (10,36 miljardus latu), no kuriem 6,9 miljardi dolāru (3,8 miljardi latu) ir īstermiņa aizdevumi, bet 11,85 miljardi dolāru (6,5  miljardi latu) — ilgtermiņa aizdevumi.

«Cemex» pagājušajā mēnesī pavēstīja, ka patlaban no šā parāda spēj refinansēt tikai četrus miljardus dolāru (2,2 miljardus latu).

Kompānija atzina, ka grūtības refinansēt parādsaistības sagādā ASV reitingu aģentūru «Standard & Poor's» un «Fitch Ratings» noteiktie zemie uzņēmuma kredītreitingi.

Tāpat «Cemex» ievērojamas grūtības sagādā globālās ekonomikas krīzes negatīvās sekas, un uzņēmums uzskata, ka vairāku valstu, arī ASV, prezentētie infrastruktūru attīstīšanas plāni tiek īstenoti par vēlu.

«Cemex» otrdien arī nāca klajā ar paziņojumu, ka, lai ietaupītu 700 miljonus dolāru (386,4 miljonus latu), kompānija likvidēs 10% no kopējā darba vietu skaita un investīciju fonda izdevumus samazinās par 550 miljoniem dolāru (303,6 miljoniem latu).

«Cemex» ir viens no pasaules līderiem celtniecības materiālu ražošanā. «Cemex» ražo un izplata augstas kvalitātes produkciju un nodrošina uzticamu servisu vairāk nekā 50 pasaules valstīs.

2005. gadā, iegādājoties starptautisko celtniecības materiālu piegādātāju uzņēmumu «RMC Group o.l.c.», «Cemex» kļuva par Brocēnu cementa ražotnes īpašnieku.