Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Piketā paudīs atbalstu latgaliešu plašsaziņas līdzekļiem

Piektdien pie Nacionālās radio un televīzijas padomes notiks pikets, kurā paudīs atbalstu latgaliešu plašsaziņas līdzekļiem.

Janvāra beigās latgaliski beidza raidīt «Latgolys Radeja». Martā slēgs vienīgo latgalisko iknedēļas pusstundu garo raidījumu «Latgolys vuords» Latvijas Radio 4. programmā.

«Patiesība ir skarba — latgaliešiem nav naudas savas radiostacijas, savu avīžu un žurnālu uzturēšanai. Nepieciešams valsts atbalsts dotāciju un likumdošanas veidā. Ir uzpūsts burbulis par latgaliešu separātismu! Cik tad īsti ir latgaliešu? 10 tūkstoši, 50, 100...? Vai reizēm bailēm nav lielas acis? Katrā ziņā mēs, latgaļi, negribam piedzīvot līvu likteni,» norāda akcijas organizatori.

«Jāmaina uzskats, ka latgaliešu valoda ir tikai latgaļu īpašums. Latgaliešu valoda ir visas latviešu tautas kopīga kultūras vērtība! Mēs esam par latvisku Latviju un latgalisku Latgali!»