Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lai atdzīvinātu NĪ nozari, vispirms jāglābj kredītņēmēji

Viens no Nekustamā īpašuma projektu attīstītāju asociācijas priekšlikumiem, ko tā izstrādājusi, lai veiksmīgāk atdzīvinātu ekonomiku, arī nekustamā īpašuma (NĪ) nozari, paredz, ka vispirms būtu jāglābj klienti — fiziskas un juridiskas personas, raksta «[s:21677]».

Priekšlikumos ierosināts uz laiku atcelt vai samazināt kredīta maksājumus, lai atbrīvotos līdzekļi, kas ieplūstu valsts ekonomikā. Piedāvāts vērtēt katra nekustamā īpašuma scenāriju — atsavināt vai atstāt, raudzīties, vai tā vērtība sedz hipotēku. Asociācija uzsver, ka īpašnieku izlikšana no īpašuma nav vēlama, tā vietā ieteicama īpašuma apmaiņa pret mazāku platību, kas palīdzētu nepārslogot bankas ar nelikvīdiem aktīviem un saglabāt klientu uzticību.

Lai atdzīvinātu dzīvokļu tirgu, tiek piedāvāts uz trim, pieciem gadiem kredītņēmējiem atcelt vai atlikt iedzīvotāju ienākuma nodokli un mudināt viņus pāriet uz mazākiem dzīvokļiem. Asociācija iesaka arī nebūvēt jaunas komercēkas, bet jau esošās nomāt atklātos konkursos, mazināt birokrātisko slogu, sakārtot infrastruktūru komerciālajiem un ražošanas objektiem, sakārtot īpašuma nodokļu jautājumus.