Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dzērājšoferiem atņems tiesības uz mūžu

Izstrādāti grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz ne vien bargākus naudas sodus par auto vadīšanu alkohola reibumā, bet gan arī autovadītāja tiesību atņemšanu uz mūžu, informē Satiksmes ministrija.

Grozījumi paredz, ka, piemērojot naudas sodus, plānots izdalīt divus jaunus līmeņus alkohola koncentrācijai asinīs. Maksimālo 5000 latu naudas sodu paredzēts piespriest vadītājiem, kuriem alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 2,5 promiles. Savukārt šoferiem, kuriem alkohola koncentrācija asinīs svārstās no 2 līdz 2,5 promilēm, paredzēts sods 3000–4000 latu apjomā.

Dzērājšoferiem tiesības atņems uz mūžu, tomēr paredzēts, ka šie vadītāji tiesības vadīt automašīnu atgūs pēc desmit gadiem, ar nosacījumu, ka persona laikā, kad vadīšanas tiesības tai bijušas atņemtas, nav izdarījusi administratīvos pārkāpumus ceļu satiksmē, vadot transportlīdzekli.

Grozījumi ceturtdien izskatīti Valsts sekretāru sanāksmē, tos vēl jāatbalsta arī valdībai un Saeimai.