Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SCP arī grib ministra krēslu jaunajā valdībā

Lai gan iepriekš partija «Sabiedrība citai politikai» (SCP) apgalvoja, ka jaunajā valdībā neiesaistīsies, tomēr ceturtdien partija paziņojusi, ka premjera amata kandidātam Valdim Dombrovskim (JL) rosina finanšu ministra amatam izvēlēties SCP Ekonomikas un finanšu darba grupas vadītāju ekonomistu Egonu Liepiņu.

«Ja Valdis Dombrovskis valdības veidošanā iesaista Egonu Liepiņu, SCP ar visu ekonomikas ekspertu komandu ir gatava nekavējoties iesaistīsies jaunveidojamās valdības deklarācijas izstrādē un budžeta grozījumu gatavošanā,» teikts partijas paziņojumā.

Partijas līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs norāda, ka Liepiņš un SCP Ekonomikas un finanšu darba grupa «var ne tikai definēt prioritāros virzienus valdības rīcībai, bet sniegt detalizētus priekšlikumus gan budžeta, gan nodokļu, gan uzņēmējdarbības jomā».

Savukārt pats Liepiņš uzskata, ka nākamajam finanšu ministram nekavējoties jāsāk darbs pie budžeta grozījumiem, no kuru pieņemšanas ir atkarīga starptautisko aizdevēju turpmākas naudas saņemšana. Viņš ir gatavs reformēt Valsts ieņēmumu dienestu — gan atbrīvojot no amata nekompetentus un sevi kompromitējošus darbiniekus, gan arī īpaši uzraugot dienestu nodokļu un kontroles jautājumos.