Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SVF sarunas ar Latviju turpinās pēc jaunas valdības izveides

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) pagaidām ieturēs pauzi un sarunas ar Latviju turpinās pēc jaunās valdības izveides.

Kā pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru žurnālistiem uzsvēra SVF pārstāvis Baltijā un Polijā Kristofs Rozenbergs, divas nedēļas fonda un Latvijas puses pārstāvjiem bijušas labas diskusijas un tehnisku jautājumu apspriešana, tomēr līdz jaunas valdības apstiprināšanai tiks ieturēta pauze, un tad fonds atgriezīsies pie sarunām.

Komentējot Latvijas ekonomikas situāciju, Rozenbergs atzina, ka «situācija ir nopietna un jaunajai valdībai nāksies pieņemt nopietnus lēmumus».

Tiek uzsvērts, ka valdībai būs strikti jāpieturas pie iepriekš apstiprinātās programmas, un tās izpildes nodrošināšana būs atkarīga no valdības darbībām sadarbībā ar SVF pārstāvjiem.

Līdzīgu pozīciju pauda arī Eiropas Komisijas Ekonomikas un finanšu jautājumu ģenerāldirektorāta Dalībvalstu ekonomikas direktorāta direktore Elena Flores.

Latvija no Eiropas komisijas jau saņēmusi pirmo viena miljarda eiro (700 miljonu latu) finansējumu, un darbs pie atbalsta pasākumiem tiks turpināts.

Atsākoties sarunām, būs arī lielāka skaidrība par iespējamiem soļiem sociālās politikas jomā, kā arī fiskālajā politikā.

Kā ziņots, Finanšu ministrijas sarunās ar Starptautiskā Valūtas fonda pārstāvjiem panākta vienošanās arī par makroekonomikas rāmi, kas tiek ņemts par pamatu budžeta grozījumu izstrādei.

Tajā tiks paredzēts, ka Latvijas gada vidējā inflācija varētu samazināties līdz 3,3%, gada vidējais reģistrētā bezdarba līmenis varētu sasniegt 12,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, importa samazinājums nodrošinās maksājumu bilances tekošā konta deficīta samazinājumu līdz 7,3% no iekšzemes kopprodukta, bet iekšzemes kopprodukta samazinājums būs 12% salīdzināmās cenās.

Jau ziņots, ka darbā pie šī gada valsts budžeta grozījumiem nodokļu ieņēmumu prognožu samazinājums tiek plānots 480 miljonu latu apmērā.

LETA jau ziņoja, ka Zatlers šodien jaunās valdības veidošanu uzticēja partijas «Jaunais laiks» pārstāvim Valdim Dombrovskim.