Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

<i>Baķka</i> ticis pie pusmiljona par zemi

Izrādās, kādreizējais Saeimas priekšsēdētājs, «tēvzemietis» Jānis Straume, kas savulaik kļuva pazīstams ar sava Vecrīgas dzīvokļa pārdošanas shēmu, eleganti apejot nodokļus, joprojām nav metis mieru darbībai nekustamo īpašumu jomā: pērn, jau sākoties pagrimumam nekustamo īpašumu jomā, viņam izdevies 1554 kvadrātmetrus zemes Jūrmalā pārdot par gandrīz pusmiljonu latu — tātad vairāk nekā 300 latiem kvadrātmetrā.

Kā rāda Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas informācija, īpašumu Jūrmalā, Lašu ielā 10, J. Straume iegādājies 2002. gada jūnijā, par to oficiāli samaksājot 23,5 tūkstošus latu. Sešus gadus vēlāk viņš to pārdevis jau par 491,9 tūkstošiem latu — divas trešdaļas īpašuma par 327,8 tūkstošiem latu iegādājies 1943. gadā dzimušais Nikolajs Butvillo, bet atlikušo trešdaļu par 164,1 tūkstoti latu — 1962. gadā dzimušais Ainārs Spriņģis.

Lai gan cena ir iespaidīga, nekustamo īpašumu jomas pārstāvji pauž viedokli, ka šāds darījums patiešām bijis reāli iespējams. Piemēram, uzņēmuma «Balsts» valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš apliecina: «Tā varētu būt. Pagājušajā gadā Jūrmalā vēl notika emocionāli darījumi. Ja arī kāds ir pārmaksājis, tad ne pārāk daudz. Mēs pirms pāris gadiem taisījām tur vērtējumu vienam zemesgabalam, kas gan bija pie upes. Tur vispār cena bija 500–600 eiro kvadrātmetrā. Šodien jau arī prasa tādu cenu, tikai nezinu, vai ir, kas pērk...»

Saņemtā nauda bijušajam politiķim, kurš bieži tiek minēts kā piemērs labajai un ienesīgajai dzīvei dažādos ērtos amatos valsts uzņēmumu padomēs, lieti noderēs. Kā rāda viņa 2007. gada amatpersonas deklarācija, aizpērn viņš iegādājies dzīvokli un garāžu, kopā samaksājis vairāk nekā 208 tūkstošus latu. Par šo summu J. Straume ticis pie 130 kvadrātmetru dzīvokļa un garāžas turpat Jūrmalā, Dubultu prospektā 62a.

Pats J. Straume par veikto darījumu ir lakonisks: «Nu, jā. Pārdevu. Izlēmu un pārdevu. Es taču drīkstu to darīt. Jā, esmu apmierināts ar cenu, par kuru pārdevu. Nē, nedomāju tagad ieguldīt kādā citā īpašumā. Nezinu, ko jaunie saimnieki tur plāno darīt.»