Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis piektdien tiksies ar visām Saeimas partijām

Premjera amata kandidāts Valdis Dombrovskis (JL) piektdien tiksies ar visām Saeimā pārstāvētajām partijām, par to politiķis ceturtdien informēja žurnālistus JL valdes sēdes pārtraukumā.

Plkst.10 plānota tikšanās ar partiju «Pilsoniskā savienība» (PS), plkst.11 - ar Tautas partiju (TP), plkst.12 - ar apvienību «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (TB/LNNK), plkst.13 - ar LPP/LC, plkst.14 - ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), plkst.16 - ar apvienību «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» (PCTVL).

Bet plkst.15.30 notiks tikšanās ar partijas «Sabiedrība citai politikai» (SCP) deputātiem, savukārt tikšanās ar apvienību «Saskaņas centrs» (SC) plānota nākamnedēļ.

«Pagaidām par ministru portfeļu dalījumu vēl neesam vienojušies, to darīsim pēc pirmā sarunu raunda ar politiskajām partijām, kad būs indikācijas no partijām par viņu interešu sfērām,» sacīja Dombrovskis.

Politiķis apstiprināja, ka pagaidām neoficiāli vairākiem ministru amatiem vairākas partijas minējušas kandidatūras.

Premjera amata kandidāts sacīja, ka finanšu ministra amatam jābūt no premjera partijas. Dombrovskis apliecināja, ka viņa partijas biedrs Einars Repše ir reālākais kandidāts uz šo amatu.

Dombrovskis sacīja, ka ir pozitīvas indikācijas no TP, ZZS un TB/LNNK par iesaistīšanos jaunajā valdībā. PS iesaistīsies koalīcijā, bet SCP sola atbalstu, neiesaistoties valdībā. Joprojām neskaidrs jautājums ir par LPP/LC iesaistīšanos jaunajā Ministru kabinetā.

Dombrovskis sarunā ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru vienojies, ka divu nedēļu laikā jāapstiprina jaunā valdība.

«Jāsagatavo priekšlikumi par valsts budžeta grozījumiem un jāpanāk vienošanās ar politiskajām partijām par to pieņemšanu,» teica Dombrovskis.

Paredzēts, ka ierosinājumiem nav jābūt detalizētiem, bet partijām jāvienojas par galvenajiem jautājumiem - izmaiņām nodokļu jomā un sfērām, kuras visvairāk skars budžeta samazinājums.

Dombrovskis žurnālistiem arī norādīja: ja aprēķinus veic pēc Valsts kases metodikas, tad Latvijas apņemšanās Starptautiskajam Valūtas fondam paredz valsts budžeta deficītu, nepārsniedzot nevis 5%, bet gan 4,7% no iekšzemes kopprodukta.