Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cibuļska un viņas dēls atbrīvoti no apcietinājuma

Dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā aizdomās turamā bijusī AS «Rīgas Centrāltirgus» valdes priekšsēdētāja Naina Cibuļska un viņas dēls Artjoms Cibuļskis vakar atbrīvoti no apcietinājuma.

Kā aģentūra LETA uzzināja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), bijusī «Rīgas Centrāltirgus» valdes priekšsēdētāja atbrīvota no apcietinājuma, jo vakar beidzies viņas apcietinājuma termiņš.

Tāda paša iemesla dēļ no apcietinājuma atbrīvots arī Cibuļskas dēls, aģentūru LETA informēja advokāts Jānis Davidovičs.

Kā norādīja aizstāvis, Cibuļska neatzīst noziedzīgos nodarījumus, par kuriem KNAB viņu tur aizdomās.

Pēc advokāta teiktā, bijušās «Rīgas Centrāltirgus» amatpersonas veselības stāvoklis ir smags un tāds tas bijis arī, kamēr Cibuļska atradusies apcietinājumā, tāpēc uz cietumu vairākkārt saukta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Arī tuvākajā nākotnē Cibuļska plānojot lielu daļu sava laika veltīt veselības stāvokļa stabilizēšanai.

Cibuļskai apsūdzības varētu tikt uzrādītas ne ātrāk kā ap Ziemassvētkiem, aģentūrai LETA prognozēja Davidovičs, uzsverot, ka šajā lietā plānota ļoti laikietilpīga izmeklēšana.

LETA jau ziņoja, ka Cibuļska un viņas dēls apcietinājumā atradās kopš pagājušā gada 11. decembra, taču aizstāvība vairākkārt bija lūgusi izmeklētājus un tiesu ar brīvības atņemšanu saistītos drošības līdzekļus šīm personām atcelt.

Līdz ar Cibuļsku un viņas dēlu KNAB darbinieki 2008. gada decembra sākumā aizturēja vēl divas personas, no kurām viena bija tirgus jurists Vjačeslavs Mitins, taču apcietinājums šajā lietā tika piemērots tikai Cibuļskai un viņas dēlam.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja KNAB Sabiedrisko attiecību un izglītošanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece, tirgus amatpersonas un privātpersonas KNAB darbinieki aizturēja 2008. gada 9. decembrī pēc ilgstošas operatīvās darbības pasākumu veikšanas.

Jau sākotnējās izmeklēšanas laikā iegūtā informācija devusi pietiekamu pamatu uzskatīt, ka toreizējā «Rīgas Centrāltirgus» amatpersona savu dienesta stāvokli ilgstoši izmantojusi prettiesisku materiālu labumu gūšanai vairāk nekā 100 000 latu apmērā.

Bijusī «Rīgas Centrāltirgus» valdes priekšsēdētāja atzīta par aizdomās turamo Krimināllikuma 318. panta 2. daļā un 195. panta 3. daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā — dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā mantkārīgā nolūkā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, savukārt abas lietā aizturētās privātpersonas tiek turētas aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanu.

Kā liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA «Lursoft» informācija, Cibuļskas dēlam un Mitinam pieder SIA «Jurlats», kas nodarbojas ar juridisko pakalpojumu sniegšanu. 2006. gadā dibinātajā uzņēmumā par revidenti savulaik strādāja Daina Rumpa, kam pieder firma «KAS». Tieši šis uzņēmums pēdējos gados ieguvis vairākus pasūtījumus no Centrāltirgus.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja advokāts Davidovičs, Cibuļskas lietas materiālos «ir minētas vairākas firmas», arī uzņēmums «KAS». «Bet es gribētu apgalvot, ka ne viss, kas tur rakstīts, ir taisnība,» piebilda advokāts.

Kā 2008. gada 8. novembrī rakstīja laikraksta «Diena» pielikums «SestDiena», 2007. gadā «KAS» uzvarēja konkursā par Centrāltirgus teritorijas ikdienas uzkopšanu par 40 000 latu. Šī firma ieguva arī vēl trīs citus pasūtījumus, kuru summas ir zīmīgas — 9600 lati, 9998 lati un 9957 lati. Tieši tik daudz, lai nepārsniegtu 10 000 latu robežu, kad konkurss jāizsludina Iepirkumu uzraudzības biroja interneta mājaslapā.

Kā rakstā skaidroja «SestDiena», ja summa ir zemāka, pietiek, ka publicē informatīvo paziņojumu uzņēmuma interneta mājaslapā vai vietējā avīzē, un plašs interesentu loks, visticamāk, par to nemaz neuzzina. 2008. gada janvārī par 9900 latiem «KAS» no Centrāltirgus izveda sniegu. Tā gada janvārī sniegs bija tikai mēneša sākumā.

Lietas materiālos figurē arī SIA «Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā» (TNLP), kas, kā liecina «Lursoft» pieejamā informācija, savulaik piederēja arī Cibuļskai, bet pašreiz tā īpašnieces ir Anita Dārziņa un Marina Tabakurska. Patlaban vienīgais firmas valdes loceklis ir Andrejs Galzons, bet iepriekš firmas amatpersona bija arī Cibuļskas nu jau šķirtais vīrs Viktors Cibuļskis.

Cibuļska bija «Rīgas Centrāltirgus» valdes priekšsēdētāja no 2005. gada līdz pagājušā gada 16. decembrim, kad tika reģistrētas izmaiņas «Rīgas Centrāltirgus» vadībā un par valdes priekšsēdētāju tika iecelts Edvīns Vējš, kas iepriekš bija uzņēmuma valdes loceklis.

Cibuļska 2005. gadā kandidēja Rīgas Domes vēlēšanās no Zaļo un zemnieku savienības saraksta.