Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LDDK: Latvijā bizness nevar ieiet ēnu ekonomikā

Pašreizējā situācijā Latvijas uzņēmumiem ar savu biznesu nevajadzētu veidot ēnu ekonomiku, jo tādā gadījumā valsts tuvāko 15 gadu laikā nevarētu saņemt nodokļus tādā apjomā, kā plānots, uzskata Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Elīna Egle.

«Esam jau tikušies ar nosaukto premjera amata kandidātu Valdi Dombrovski un sapratuši, ka viņam būs ļoti grūti darbi darāmi. Es redzēju, kā Dombrovskis tikai tagad sāk saprast, cik situācija ir nopietna, bet tas jau nav iemesls, lai tomēr neturpinātu sāktas reformas daudz ātrākā tempā, kā tas tika plānots pirmīt,» intervijā Latvijas Televīzijas rīta raidījumā sacīja Egle.

Viņasprāt, jāsāk likvidēt Latvijā uzblīdusī birokrātija un it īpaši tagad, kad biznesam ir vajadzīgi līdzekļi. Jautājumi, kam piešķirt naudu un kam ne, vairs nav jāizvērtē trīs mēnešus, bet gan krietni ātrāk.

Egle cer, ka šodienas uzņēmēju un politiķu kopējais forums palīdzēs rast risinājumus problēmām, kā arī LDDK un tās biedri dalīsies pieredzē, lai palīdzētu uzņēmumiem attīstīties tālāk.

«Referātu laiks ir beidzies, tagad vairs nav svarīgi, kas rakstīts uz papīra, jo par problēmu jārunā tūlīt un uz vietas,» sacīja Egle.

Jau ziņots, ka šodien «Arēna «Rīga»» sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru organizē uzņēmēju diskusiju par Latvijas ekonomikas atdzīvināšanu, kuras laikā uzņēmējiem un politiķiem būs iespēja izteikt savus priekšlikumus.

Pasākums notiks «Arēnas «Rīga»» telpās plkst. 18.

Pasākuma noslēgumā taps publisks paziņojums par uzņēmēju piedāvāto tautsaimniecības modeli valsts ekonomikas uzlabošanai.

Pasākuma organizētāji apliecina, ka sākumā savus viedokļus paudīs akadēmisko grādu ieguvušie viesi un tikai beigās tiks dota iespēja politiķiem piedalīties diskusijā.

Kā aģentūru LETA informēja AS «Brīvais vilnis» valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris, pasākuma mērķis ir definēt tautsaimniecības jomas, kuras ekonomiskā lejupslīde ir skārusi salīdzinoši dziļāk, un piedāvāt konkrētus risinājumus situācijas uzlabošanai.

Par to, kādam jābūt šim modelim un kā to īstenot, lai krīzes apturēšana būtu maksimāli efektīva, savu viedokli paudīs Latvijas vadošie uzņēmēji, valsts amatpersonas un nozaru speciālisti.

«Tikai kopīgas diskusijas rezultātā varam rast atbildes uz virkni būtiskiem jautājumiem, arī kādas eksporta jomas valstī ir nepieciešams atbalstīt vispirms, kāds ir mehānisms investīciju piesaistīšanai pasaulē valdošās krīzes apstākļos, kādas ir iespējas samazināt izdevumus, bet palielināt ienākumus un ko mēs iegūtu un zaudētu no nacionālās valūtas devalvācijas,» norādīja Babris.

Pēc pasākuma rīkotāju teiktā, iespējams, uzņēmēju forums/diskusija būs pasākums, kur tiks sniegta līdz šim plašākā informācija uz vairākkārt sabiedrības uzdotiem jautājumiem, jo apmeklēt forumu un paust savu viedokli ir aicināti ne vien vadošie uzņēmēji, bet arī Ministru prezidents, visi ministri, Saeimas deputāti un daudzas citas amatpersonas, kuras tieši vai pastarpināti ietekmē valsts makroekonomikas procesus.

Pasākuma vadītāji būs Babris un kāds no nozaru speciālistiem, kuri ievadam izklāstīs ekonomiskā pagrimuma iemeslus un pašreiz valdošās tendences. Vēlāk aicinātie speciālisti piedāvās savus problēmu risinājumus dažādās tautsaimniecības jomās.