Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis Tautas partijai piedāvā četrus ministru amatus

Premjera amata kandidāts Valdis Dombrovskis (JL) Tautas partijai (TP) piedāvājis četrus ministru portfeļus, tomēr pagaidām partijas atturas no komentāriem, par kurām ministrijām ir runa.

Par to žurnālistiem pēc abu partiju pārstāvju tikšanās pavēstīja Dombrovskis. To apstiprināja arī TP līderis Mareks Segliņš.

Dombrovskis informēja, ka partiju sarunās galvenokārt spriests par partiju budžeta izstrādi, kā arī pārrunāts iespējamais ministriju sadalījums. Lai arī partiju pārstāvji izvairījās runāt par ministriju sadalījumu, tomēr Dombrovskis atzina, ka nav noliegta arī otra premjera amata kandidāta Edgara Zalāna dalība nākamajā valdībā. «Nav izslēgta šāda iespēja,» sacīja Dombrovskis.

Runājot par budžeta grozījumiem, partijas vienojušās izveidot darba grupu, kurā piedalīsies arī JL iespējamais finanšu ministra amata kandidāts Einars Repše, lai viņam būtu iespēja iepazīties ar šo situāciju un piedalīties kopīga redzējuma veidošanā.

«Tautas partija ir gatava piedalīties grozījumu izstrādē,» norādīja Dombrovskis, apliecinot, ka kopīgs darbs nepieciešams, lai sekmīgi spētu nodrošināt Starptautiskā Valūtas fonda nosacījumu izpildi, attiecīgi — valsts budžeta deficīta nepārsniegšanu virs 4,7% no iekšzemes kopprodukta.

«Diemžēl [līdzšinējā premjera Ivara] Godmaņa valdība krietni atpalikusi ar šo grozījumu sagatavošanu,» pārdomās par gaidāmajiem darbiem dalījās Dombrovskis.

Savukārt Segliņš konsekventi atturējās norādīt iespējamās atbildības jomas, par kurām TP varētu uzņemties vadību, uzsverot, ka svarīgākais ir darbs pie budžeta grozījumiem. Viņš arī apliecināja, ka ar JL ir vienisprātis par steidzamākajiem jautājumiem.

«Dombrovskis iepazīstināja ar to nozaru sarakstu, par ko Tautas partija varētu uzņemties atbildību, bet es nedomāju, ka tas ir pats svarīgākais,» sacīja Segliņš, vien piebilstot, ka «mēs [abas partijas] spēsim vienoties».

«Nevajadzētu detaļu dēļ pazaudēt galveno,» aicināja Segliņš, izvēli nerunāt par ministrijām skaidrojot ar līdzšinējo politisko pieredzi, kad pārrunu gaitā publiski paustais tiek vērtēts kā partiju neizlēmība un neziņa par to, ko pašas grib.