Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pagarinātas Parex bankas sarunas ar sindicēto kredītu devējiem

Parex bankas vadība piektdien panākusi vienošanos ar sindicēto kredītu devējiem par sarunu pagarināšanu līdz 19. martam, paredzot kredīta atmaksu atbilstoši Parex bankas piedāvājumam par aizdevumu pārstrukturizāciju un atmaksas termiņu pagarināšanu, informē banka.

«Nevienam nav vajadzīga bankrotējusi Latvija — neliela valsts, kura ir ekonomiski svarīga visai Eiropas Savienībai. To apzinās ne tikai Starptautiskā Valūtas fonda un Eiropas Komisijas eksperti, starptautiskā aizdevuma donori, bet arī globālā finanšu sektora pārstāvji. Tādēļ manā vadībā izstrādātais un valdībā akceptētais sadarbības priekšlikums ar sindikātu ir uzklausīts un pieņemts ar atbilstošu izpratni par situāciju Latvijā, un tas ir pirmais solis uz panākumiem šajā jomā. Šī banka ir Latvijai ļoti nozīmīga, tās problēmu atrisināšana ir Latvijas finanšu sistēmas stabilitātes pamatā, » skaidro finanšu ministrs Atis Slakteris.

Savukārt bankas valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis teic, ka panāktā vienošanās apliecina, ka sindicēto kredītu devēji ir gatavi vienoties par bankas piedāvātajām līguma nosacījumu izmaiņām.

«Līdz sarunu noslēgšanai turpināsim darbu pie vienošanās saskaņošanas — sindicēto kredītu aizdevējiem pusē jāveic komplicēts lēmumu pieņemšanas process un juridiskās dokumentācijas sastādīšana, kas jāveic katrā sindikāta dalībnieku — 60 banku — kredītkomitejās,» klāsta Melngalis.

Parex bankas piedāvājums paredz 20% no kopējās aizdevuma summas jeb 155 miljonus eiro un uzkrātos procentus ieskaita darījuma kontā līdz šā gada martam. Par atlikušajiem 80% no kopējās aizdevuma summas jeb 620 miljoniem eiro tiek noslēgta vienošanās par kredīta termiņa pagarināšanu, nosakot šīs kredīta daļas maksājumu divās daļās — 387 miljonus eiro 2010. gada februārī un 232,5 miljonus eiro — 2012. gada janvārī.

Parex banka ar sindicēto kredītu devējiem kopumā ir noslēgusi divus līgumus — 2007. gada 29. jūnijā par 500 miljonu eiro aizdevumu un 2008. gada 21. februārī par 275 miljonu eiro aizdevumu.