Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Anna Heteveja: Es varu būt arī ļoti vientiesīga!

Aktrise Anna Heteveja (26) atklāj mums, kas ir viņas labākās draudzenes, kādi ir viņas slēptie talanti un ka dažreiz viņa uzvedas nepiedienīgi.

- Filmā «Līgavu kari» tu spēlē Keitas Hadsones labāko draudzeni. Nelaimīgu sakritību virknes rezultātā jūs abas nosakāt savu kāzu datumu vienā dienā, un līdz ar to uz spēles tiek likta jūsu draudzība. Kā tev patika sadarboties ar Keitu?

- Baumoja, ka starp mūsu nevalda tā labākā saprašanās, taču tie ir tikai smieklīgi izdomājumi. Diemžēl interesantāki avīžu virsraksti sanāk, ja aktrises filmēšanās laikā nav varējušas saprasties, nevis ja tās viena otru labi ieredzējušas. Fakts ir tāds, ka es Keitu cienu un apbrīnoju. Viņa ir viens no asprātīgākajiem cilvēkiem, ko esmu satikusi.

- Vai tev pašai ir labākās draudzenes?

- Divas manas vismīļākās draudzenes ir mana māsīca un meitene vārdā Terēza, ar kuru es iepazinos koledžas laikā. Terēza ir tāds cilvēks, kāda es pati allaž esmu vēlējusies būt. Viņa dzied un sacer dziesmas. Turklāt manā ģimenē ir daudzas tantes un māsīcas, kas ļoti bagātina manu dzīvi. Es esmu ļoti laimīga, ka manā dzīvē ir tik daudz jautru, traku, stipru sieviešu, kuras prot dzīvot un mīlēt ar aizrautību bez kompromisiem.

- Un kā ir ar draudzību tavu kolēģu – aktrišu – starpā?

- Filmas «Sātans Pradas brunčos» filmēšanas laikā man izveidojusies cieša draudzība ar Emīliju Blantu. Mēs jau esam pavadījušas kopā vienu atvaļinājumu. Kad esam kopā, mēs bieži uzvedamies diezgan nepiedienīgi, jokojam un pārāk daudz dzeram. Mēs vienkārši labi saprotamies. Tā ir lieliska sajūta, ka tā notiek ne tikai filmēšanās laikā.

- Kāda būtu tava absolūti ideālā diena?

- Es sarīkotu lielas pusdienas visiem cilvēkiem, ko mīlu. Un man būtu pietiekami laika, lai ar katru personīgi aprunātos un apmainītos ar jokiem. Turklāt es dotos izjādē, pastaigātos ar savu suni Esmeraldu un uzkāptu kādā kalnā. Vakarā es uzstātos Brodvejas mūziklā. Un pēc izrādes noslēgtu dienu ar kādu dzērienu kopā ar visiem pasaules māksliniekiem, ko apbrīnoju. Un, ja man vēl atliktu laiciņš puisim, man nekas nebūtu pretī... (smejas)

- Runājot par puišiem, tev šajā sakarā nācies pārdzīvot grūtus laikus. Tavs bijušais draugs itālis Rafaello Foljēri nonāca cietumā par krāpšanu. Vai tev bija grūti šādos apstākļos tikt galā ar preses uzmanību?

- Varu jums apgalvot, ka man veicās diezgan labi. Visas dzīves laikā man ir dāvāts tik daudz mīlestības, un šajās grūtībās es neesmu to pazaudējusi, tieši otrādi. Es neesmu pirmais un vienīgais cilvēks, kam nācies pārdzīvot grūtus laikus. Mani pārsteidza tikai tas, cik daudz cieņas esmu saņēmusi no cilvēkiem šajā laikā – un par to esmu ļoti pateicīga.

- Vai tu uzskati, ka problēmām vienmēr ir arī pozitīvi aspekti, ka no savām kļūdām var mācīties?

- Es ticu, ka dzīvē vienmēr notiek tieši tā, kā bija jānotiek, vienalga, cik sāpīgi tas ir. No katras negatīvas pieredzes ir iespējams iemācīties kaut ko pozitīvu. Iespējams, ka problēmas manā dzīvē nemaz nav tik traģiskas, ja uz tām paskatās no cita skatu punkta. Esmu ievērojusi, ka pēc katras nopietnas krīzes, ko esmu pārvarējusi, es labāk spēju izprast pati sevi, savu ģimeni un pasauli. Es ticu arī, ka visam, kas notiek manā dzīvē, ir savs pamatojums un ka man tas ir bijis vajadzīgs.

- Vai tavs skatījums uz mīlestību ir mainījies?

- Mans brālis Tomass, kas šogad sāks studijas Oksfordā, saka: «Ir daudz, daudz, daudz dažādu mīlestības veidu.» Tādēļ esmu ļoti optimistiski noskaņota šajā jautājumā. Manas ģimenes mīlestība ir nemainīga, mani draugi ir lieliski, mana mīlestība pret darbu aizvien pieaug, tāpat kā mīlestība pret dzīvi – un es ceru, ka vēl iepazīšu arī daudzus citus mīlestības veidus (smejas).

- Tavā jaunākajā filmā «Reičela precas» runa joprojām ir par laulībām. Un tu jau pāris mēnešus esi laimīgi kopā ar savu filmēšanās kolēģi Ādamu Šulmanu (27). Kā ar precību tēmu ir tavā privātajā dzīvē?

- Droši vien daudzi cilvēki ir iedomājušies, ka es esmu apsēsta ar domu, redzēt pašai sevi soļojam pie altāra baltā kleitā. Tas tā nav nekādā gadījumā! Neviena no abām šīm filmām nav ietekmējusi manu attieksmi pret precībām. Laulība ir kaut kas lielisks un svarīgs, taču es nekad neesmu bijusi viena no tām meitenēm, kas sapņo par grandiozām kāzu svinībām. Varētu domāt, ka mani iedvesmojušas abas šīs filmas, kurās runa ir par kāzu plānošanu. Patiesībā visdrīzāk ir pretēji, un man labāk patiktu vienkārša laulību ceremonija (smejas).

- Otrajā filmā tu tēlo bijušās narkomānes lomu, kas pamet ārstniecības iestādi, lai dotos uz māsas kāzām. Kā tu gatavojies šai lomai?

- Kimas loma man jau no paša sākuma likās tuva. Es uzreiz pilnībā aizrāvos ar filmu un šo meiteni. Pēc tam, kad biju izlasījusi scenāriju, man bija viens gads, lai sagatavotos. Es runāju ar narkotiku atkarīgajiem un viņu ģimenēm, lasīju grāmatas par šo tēmu un meklēju informāciju internetā. Pēc šiem sagatavošanās darbiem izrādījās, ka mana sākotnējā nojauta par to, kāda ir Kima un kā viņa jūtas, ir bijusi pareiza. Tagad es vienkārši sapratu viņu vēl nedaudz labāk.

- Kā tu raksturotu pati sevi?

- Es uzskatu, ka esmu ziņkārīga, godīga, ļoti uzticama un emocionāla. Cerams, ka mani var uzskatīt arī par jautru un gudru. Bet tas drīzāk ir apkārtējo cilvēku viedoklis, jo patiesībā es varu būt arī diezgan vientiesīga, mani ir viegli apvest ap stūri (smejas). Kā jau mūs visus!

- Filmā «Reičela precas» tavai varonei ir ļoti sarežģītas attiecības ar māti. Kādas ir tavas attiecības ar māti reālajā dzīvē?

- Katras sievietes attiecības ar māti ir vienlaikus brīnišķīgas, ārprātīgas – un sarežģītas. Mana mamma ir ļoti, ļoti stipra sieviete, es pret viņu joprojām jūtu lielu respektu. Taču man jāatzīmē, ka vēl neesmu satikusi nevienu sievieti, kurai būtu ideāli labas attiecības ar māti. Arī es neesmu izņēmums.

- Tev piemīt daudzpusīgi talanti, un 2002. gadā tu piedalījies Brodvejas mūziklā «Carnival». Vai dziedāšana un dejošana ir tava kaislība?

- Pilnīgi noteikti! Manuprāt, tie ir mani lielākie talanti. Esmu studējusi dziedāšanu un aktiermeistarību un saistīju ar to savu nākotni. Mana karjera filmu biznesā ir drīzāk nejaušību rezultāts. Es tomēr meklēju iespējas attīstīt savas spējas dziedāšanā. Piedalīties kādā mūziklā ir mana lielākā 2009. gada vēlēšanās.