Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ZZS piedāvā attiekties no IZM un pārņemt Kultūras ministriju

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis (ZZS) pēc tikšanās ar premjera amatam nominēto Valdi Dombrovski žurnālistus informēja, ka Dombrovskis partijai piedāvā vadīt Kultūras ministriju un atteikties no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM).

Brigmanis minēja, ka ZZS ir gatavi pieņemt Dombrovska ierosinājumu. ZZS jau ir padomā piemērota kandidatūra, kura tiks uzrunāta, bet pagaidām tas netika darīts līdz Dombrovska piedāvājumam.

«Pārliecinājām premjera amata kandidātu, ka mūsu virzītais zemkopības ministra amata kandidāts saņems atbalstu no lauksaimnieku organizācijām,» sacīja Brigmanis.

ZZS pieļauj mainīt labklājības ministri Ivetu Purni, vides ministra amatā varētu stāties Raimonds Vējonis, bet zemkopības ministra vietu varētu ieņemt iepriekšminētais ZZS kandidāts Jānis Dūklavs.

Dombrovskis informēja, ka ZZS uzstādījumi ar viņa vīziju sakrita, kā arī teica, ka nākamais sarunu raunds parādīs, kuras partijas veidos koalīciju.

Dombrovskis arī komentēja šīs dienas sarunu kopsavilkumu, norādot, ka partija saprot, kāda ir situācija valstī, bet, kad jāuzņemas konkrētas jomas un priekšlikumi budžeta samazināšanā, atsevišķos gadījumos sākas zināmas grūtības, tāpēc konkrēti veicamajiem pasākumiem jābūt valdības deklarācijā, par ko visu koalīciju veidojošo partiju deputātiem būs jāparakstās.

Premjera amata kandidāts informēja, ka liela interese ir par satiksmes un tieslietu ministru krēsliem. Par pārējiem amatiem ir aptuvena vienprātība. Līdz ar to ir ticams scenārijs, ka IZM nepaliek ZZS pārraudzībā.

Par lēmumu pieņemšanas mehānismu valdībā runās atsevišķi, kā arī atvērts jautājums par LPP/LC koalīcijā.