Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lieljuksis: cilvēku drošību apdraud narkomāni un bijušie ieslodzītie

Biedrības «Academia» un portāla «Jelgavnieki.lv» diskusija piektdien pulcēja jomas speciālistus, lai meklētu iespējamos risinājumus pašlaik valstī un Jelgavā esošajām problēmām. Diskusijas gaitā drošības iestāžu, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvji, kā arī uzņēmēji ieskicēja iespējamās grūtības saistībā ar iedzīvotāju drošību un centās rast risinājumus, kā aizkavēt situācijas saasināšanos. Diskusijā piedalījās arī Valsts policijas priekšnieks Aldis Lieljuksis.

Lieljuksis akcentēja, ka patlaban iedzīvotāju drošību apdraud narkomāni un bijušie ieslodzītie, kuriem ir ievērojamas grūtības atrast tādus darbus, kuri bija pieejami līdz šim, arī celtniecībā. Taču līdz brīdim, kad esošie bezdarbnieki vairs nesaņems bezdarbnieku pabalstus un tādējādi, paliekot bez iztikas līdzekļiem, arī viņi, iespējams, var kļūt par noziedzniekiem.

Lieljuksis arī atzīmēja, ka pašlaik situācija tiek kontrolēta, lai gan noziedzība pieaug. Taču no Lieljukša teiktā nebija saprotams, vai policija ir gatava iespējamai situācijas eskalācijai.

«Situācija pašlaik nav laba nevienā jomā, taču nevajag arī dramatizēt. Jelgavas policija strādā labi, un veikto aizturēšanu ir daudz, taču pašlaik tomēr jārēķinās, ka arvien biežāk notiek sīkās zādzības un palielinās arī rūpīgi plānoto zādzību skaits. Ļoti svarīgi ir palielināt fizisko drošību — ieviest signalizācijas, restes, drošības pasākumus bankomātiem. Un tas jādara gan bankām, gan benzīntankiem un veikaliem, gan arī pašiem iedzīvotājiem jāpieskata savs īpašums,» uzsvēra Lieljuksis.

Diskusijas laikā tika apzināti arī vairāki veidi, kā ar esošajiem līdzekļiem darboties vēl efektīvāk. Aldis Lieljuksis uzsvēra nepieciešamību pēc lielākas policijas un apsardzes firmu sadarbības. Lielāka ietekme varētu būt arī Zemessardzei, armijai, robežsargiem. Klātesošie diskusijas dalībnieki gan arī piebilda, ka līdz šim dominējusi nevis sadarbība, bet gan konkurence un augstprātība.

«Pašlaik drošības situācija valstī sāk arvien vairāk atgādināt deviņdesmito gadu sākumu, kamēr iedzīvotāji pat īsti neapjauš, kādam riskam ir pakļauti. Tas nozīmē, ka ir svarīgi informēt iedzīvotājus par iespējamiem draudiem, lai viņi paši jau laikus padomātu par savu un sava īpašuma drošību,» uz skarbas nots diskusiju iesāka AS «Starptautiskā lidosta «Rīga»» drošības dienesta vadītājs Saulvedis Šalajevs.

«Manuprāt, šobrīd ir jau par vēlu domāt par to, kā novērst cēloņus. Tagad jākoncentrējas uz to, kā novērst sekas. Lai arī drošības apdraudējumi ir tik acīmredzami, joprojām šie jautājumi nav prioritāri ne sabiedrības, ne arī politikas dienas kārtībā,» sacīja biedrības «Academia» vadītājs Kristians Rozenvalds.

Biedrība «Academia» kopā ar portālu un žurnālu «Jelgavnieki.lv» jau organizējusi trīs publiskas diskusijas. Novembrī kopā ar ekonomikas ministru Kasparu Gerhardu tika diskutēts par uzņēmējdarbības attīstības iespējām, decembrī kopā ar bērnu un ģimenes lietu ministru Ainaru Baštiku tika meklēti risinājumi bērnu drošības nodrošināšanai, savukārt janvārī kopā ar reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministru Edgaru Zalānu tika diskutēts par nepieciešamajām reformām valsts pārvaldē.