Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Putins: ekonomiskā krīze vēl nav pat sasniegusi savu virsotni

Globālā ekonomiskā krīze vēl ir tālu no savas virsotnes, piektdien paziņoja Krievijas premjerministrs Vladimirs Putins.

«Mēs esam spiesti secināt, ka krīzes beigas vēl ir tālu, tā pat nav sasniegusi savu virsotni,» tikšanās laikā ar valdošās partijas «Vienotā Krievija» vadību paziņoja Putins.

Viņš sacīja, ka pasaules visattīstītāko valstu valdību līdz šim spertie soļi nav devuši «redzamus rezultātus».

«Tas nozīmē, ka pašreizējais stāvoklis varētu vilkties ilgu laiku,» brīdināja Putins.

Viņš norādīja, ka šis gads Krievijai būs grūts, taču ne katastrofāls. «Mēs tiksim galā ar savām problēmām. Mēs varam, un mēs kontrolēsim situāciju.»

Putins sacīja, ka Krievijai un citām valstīm ir priekšā daudz darba, lai uzlabotu ekonomisko situāciju.

Krievijas prezidenta Dmitrija Medvedeva ekonomikas padomnieks Arkādijs Dvorkovičs brīdinājis, ka inflācija šogad varētu sasniegt 15%. Viņš arī pavēstīja, ka pēc desmitgades ilga pārpalikuma 2009. gadā Krievijas budžets tiks veidots ar deficītu.

Pēc amatpersonu iepriekš izteiktām prognozēm, Krievijas ekonomika 2009. gadā kopā varētu samazināties par 2,2%. Savukārt ekonomisti ir noskaņoti ļoti pesimistiski.

Krievijas ekonomiku smagi skārusi gan globālā kredītu krīze, gan naftas cenu vairāk nekā trīskāršais kritums kopš pagājušā gada vasaras.