Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Koķes vajadzībām par 719 latiem nomā lietotu mašīnu

Izglītības un zinātnes ministres Tatjanas Koķes (ZZS) vajadzībām kopš pagājušā gada decembra par 719,27 latiem mēnesī tiek nomāta lietota automašīna, liecina informācija Izglītības un zinātnes ministrijas interneta mājaslapā.

Ministres darba vajadzībām nomātā automašīna «Audi A6» iepriekš izmantota Īpašu uzdevumu ministra Eiropas Savienības finanšu pārvaldes lietās sekretariāta parlamentārā sekretāra darba vajadzībām, un, to pārņemot, mašīnas nobraukums bijis aptuveni 20 tūkstoši kilometru.

Līdzekļu taupīšanas nolūkos ministrija esot pieņēmusi lēmumu neslēgt līgumu ar autonomas konkursā uzvarējušo pretendentu, lai par 1050,48 latiem mēnesī, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), Koķes darba vajadzībām nomātu šādas pašas markas automašīnu, lai gan mašīna atbildusi nomas iepirkuma specifikācijai.

«LETA Video» vēsta, ka visu ministriju automašīnu noma valstij izmaksā vairāk nekā 320 000 latu gadā un visu ministriju rīcībā šobrīd kopumā ir 115 automašīnas, no kurām lielākā daļa tiek nomāta.

Patlaban neesošajam kultūras ministram paredzētā «Audi A6» nomas maksa ir 721 lats mēnesī, savukārt īpašu uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās Signe Bāliņa, ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK) un izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (ZZS) savus «Audi A6» nomā par 737 latiem mēnesī.

Vislielāko vislielāko nomas maksu par savu auto maksā vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), kura automašīna «Volvo XC90» izmaksā 970 latus mēnesī, bet satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP/LC) dienesta pienākumu pildīšanai izmanto savu personīgo auto «Mercedes S600», par ko valstij nomas maksa nav jāmaksā, taču ministra auto aprīkots ar 5,5 litru motoru, kas pilsētā uz 100 kilometriem var iztērēt pat 21 litru benzīna.

Ziņots arī, ka tieslietu ministra Gaida Bērziņa (TB/LNNK) vajadzībām paredzēts nomāt jaunu dienesta auto «Audi A6», mēnesī par to maksājot aptuveni 700 latus ar PVN. TM līdzekļu ekonomijas nolūkos esot apsvērusi domu nomāt mazlietotas automašīnas, taču secinājusi, ka jaunām automašīnām ir daudz izdevīgāki apkopes nosacījumi, bet lietotiem auto ir daudz dažādu lietošanas ierobežojumu, kas šādu auto nomu ilgtermiņā padara neizdevīgu.

Turklāt ministrija nomā jaunas automašīnas, jo normatīvie akti neļaujot valsts iestādēm nomāt lietotas un mazlietotas automašīnas.