Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vīrieti «pieķer» 250 000 cigarešu slēpšanā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki, Grenctālē pārmeklējot kāda 1954.gadā dzimuša Latvijas nepilsoņa vadītu automašīnu, tajā atraduši 250 000 «LM» un «LM Lights» marku cigarešu ar Krievijas akcīzes nodokļa markām, kas bija izvietotas pa visu automašīnu ierīkotos slēpņos.

VID darbinieki cigaretes atraduši «it visur, kur vien tās bija iespējams noslēpt», un cigaretes, pēc VID domām, bijis paredzēts nogādāt realizācijai Vācijā, aģentūru LETA informēja VID Komunikācijas nodaļā.

VID informē, ka automašīna - vilcējs ar platformu bez kravas - devusies uz Lietuvas pusi. Pārbaudes laikā 26.februārī muitnieki atvēruši zem platformas esošo nodalījumu, kurā parasti šādos transportlīdzekļos tiek glabātas paletes un dažādi instrumenti. Muitnieki ievērojuši, ka nodalījums ir neparasti sekls.

Automašīnas vadītājs apgalvojis, ka nodalījums ir tik šaurs, jo aiz tā sienas atrodas transportlīdzekļa papildu degvielas tvertne. Tomēr tālākajā pārbaudē VID atrada speciāli izveidotu slēptuvi, kurā atradās liels daudzums «LM» un «LM Lights» markas cigarešu.

Otrā lielākā cigarešu slēptuve bija izveidota zem vilcēja kabīnes virs dzinēja, taču mazāki cigarešu daudzumi bija paslēpti arī kabīnes vilcēja konstrukcijās un dažādu instrumentu glabāšanai paredzētos nodalījumos.

VID Muitas kriminālpārvaldē 26.februārī uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 panta - par ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšanu.

Par šādu pārkāpumu, ja to veikusi fiziska persona, paredzētais sods ir no 50 līdz 100 latiem, bet juridiskajām personām var piemērot sodu no 50 līdz 5000 latiem, konfiscējot šīs preces, kā arī to pārvietošanai izmantotos transportlīdzekļus.