Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Autopārvadātāji dažādi vērtē Šlesera kandidatūru Rīgas mēra amatam

Satiksmes ministra Aināra Šlesera (LPP/LC) nokļūšana Rīgas mēra amatā varētu dot gan pozitīvus, gan negatīvus stimulus autopārvadājumu nozarei, aģentūrai LETA atzina autopārvadātāju asociācijas «Latvijas auto» prezidents Valdis Trēziņš.

«Lai runātu par Šlesera kandidatūru Rīgas mēra amatam, jāredz un jāizvērtē programma, kuru viņš piedāvās, īpaši jautājumos, kas skar Rīgas ostas un tranzīta attīstības iespējas,» uzskata Trēziņs. Pēc viņa domām, Šlesera nokļūšana pie Rīgas domes vadības varētu dot nopietnu stimulu ostas attīstībai.

Autopārvadātājiem Rīga un it īpaši ostas attīstība ir vitāli svarīga, jo divas trešdaļas autopārvadātāju ir reģistrējušies tieši Rīgā un Rīgas rajonā, kur atrodas arī galvenie kravas veidošanās punkti - ražotnes, termināļi, loģistikas centri.

Šlesers arī varētu piesaistīt valsts potenciālu, jo bez valsts ieinteresētības un dalības - investīcijām, likumdošanas - nav reāli konkurēt ar kaimiņiem un piesaistīt jaunas kravu plūsmas, norāda Trēziņš.

Tāpat pavērtos iespējas attīstīt jaunus virzienus, jo Šleseram ir pieredze un iestrādes gan Rietumos, gan arī Austrumos, apgūstot jaunus tirgus un meklējot potenciālos investorus no Krievijas un Ķīnas.

Taču Šlesera atrašanās pie Rīgas vadības stūres arī rada bažas, ka tiks lobētas atsevišķas tranzīta nozares: tagad - dzelzceļš, lidosta, pēc tam - ostas, dzelzceļš. Turklāt Šlesers noteicošos amatos varētu iecelt «savus cilvēkus», dažreiz bez profesionālām zināšanām un iemaņām, līdz ar to nostiprinot savu un savas partijas ietekmi, brīdina Trēziņš.

Viņš norāda, ka līdzšinējā sadarbība ar Šlesera vadīto Satiksmes ministriju ir bijusi divējāda - ar ierēdņiem departamentu līmenī tā ir bijusi konstruktīva un saprotoša, bet ministrijas vadības līmenī, kur arī tika pieņemti lēmumi, - fragmentāra, «no vienas transporta izstādes atklāšanas līdz nākamajai».

«Praktiski mūs interesējoši lēmumi tika pieņemti, nekonsultējoties un nediskutējot ar starptautisko autopārvadājumu nozari, piemēram, eirovinjetes ieviešanā, robežšķērsošanas sakārtošanā, ostu un tranzīta attīstībā,» piebilda Trēziņš.

Kā ziņots, vakar LPP/LC Rīgas nodaļas kopsapulcē tika nolemts, ka nākamajās pašvaldību vēlēšanās tās kandidāts Rīgas mēra amatam būs Šlesers.

Šlesers kopsapulcē paziņoja, ka beigs darbu satiksmes ministra amatā Ivara Godmaņa (LPP/LC) valdībā.

Viņš neatjaunos savu Saeimas deputāta mandātu, bet atlikušos trīs mēnešus veltīs, lai cīnītos par LPP/LC uzvaru Rīgas domes vēlēšanās.